Milyen oldalon hordanak a férfiak órákat (és miért)

Tartalom

Milyen oldalon hordanak a férfiak órákat (és miért)

Miért választják a férfiak a Davosa órákat?

    • Minőség:

A Davosa órák kitűnő minőséget képviselnek. A prémium alapanyagok és a precíz kivitelezés garantálja a tartósságot és a megbízhatóságot. Ezért a férfiak számára ez egy befektetés érdemes darabja.

    • Stílus:

Az óra a férfiak öltözködésének egy kiemelkedő része. A Davosa órák klasszikus és modern stílusokban elérhetőek, így mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbb darabot.

    • Presztízs:

A minőségi és stílusos óra viselése megnöveli a férfiak presztízsét és eleganciáját. A Davosa óramárka hírneve pedig tovább növeli az óra viselésének értékét.

 

AKCIÓ – Tommy Hilfiger férfi karóra

 

Ha valaha is elgondolkodtál már azon, hogy melyik oldalon viseled az órádat, akkor tapsolunk neked: ez nem olyan gyakori kérdés, és a normálisnál nagyobb érzékenységről árulkodik. Az óra ugyanis nemcsak arra szolgál, hogy megnézzük az időt, hanem azért is hordjuk, hogy egyéniségünket közvetítsük – és a csukló, amelyen hordjuk, szintén része ennek az aspektusnak, ami másodlagosnak tűnik, de nem az.

Nézzük tehát, miért érdemes az egyik vagy a másik karunkon viselni az óránkat – és bizonyos esetekben mindkettőn!

Milyen csuklón viseljen egy férfi órát?

Jobb- vagy balkezes vagy? Vagy kétkezes? Az óra viselésének „hagyományos” módja mindig is a kevésbé domináns kéz volt, és ennek egyszerű oka van: egy óra, amelyet azon a karon viselünk, amelyet a legtöbbet használunk, hajlamos arra, hogy nehezebb legyen, és nekimegy a körülöttünk lévő dolgoknak, pontosan azért, mert többet mozgatjuk, mint a másikat, amelyet „tartalékban” tartunk.

Ráadásul nem szabad elfelejteni, hogy az időmérőnek meghatározott súlya van – és bizonyos esetekben nagyon is sok, mint például a legtömörebb búváróráknál. Az óra túlzott súlya miatt jobban elfárad a karunk, különösen az ismétlődő munkák, például a számítógépen való írás közben, ami káros hatással lehet az egészségünkre, és a híres kéztőalagút-szindróma kialakulását eredményezheti, amely oly sok problémát okoz azoknak, akik ebben szenvednek.

Ez az oka annak, hogy a legtöbb ember hajlamos az óráját a bal csuklóján viselni. De ne feledjük, hogy sokan a bal karjukat használják a jobb helyett: a balkezesek. Egy 2020-as tanulmány több mint 2 millió ember elemzése alapján 10,6%-ra becsülte a balkezesség előfordulását a lakosság körében, elsősorban férfiak, mint nők – és augusztus 13-án ünneplik a napjukat. Ezek az emberek, érthető okokból, jellemzően az ellenkezőjét teszik, és az órájukat a jobb oldalon, a kevésbé domináns kezük csuklóján viselik, amivel elérkeztünk egy másik problémához.

Milyen oldalon hordják a férfiak az órákat

Balkezes órák: a korona helyzete

A karórák hagyományosan a zsebórákból, pontosabban a savonnette nevű zsebórák egy bizonyos típusából származnak. Ezeken az órákon a korona nem tizenkét óránál, hanem három óránál volt. Ezenkívül jellemzően egy rugós fedelet szereltek fel, amely védte a számlapot, és egy gombnyomással nyitható volt – ez a fedél pedig kilenc óránál volt egy zsanérral.

AKCIÓ – Tommy Hilfiger férfi karóra

Emiatt a modern karórák a koronát három óránál hordják, ami a legkényelmesebb pozíció, ha az órát a bal csuklón viseli. A kar rendszeres mozgatásával a korona nem zavarja, hogy a bőrödhöz mutat. De ha az órát az ellenkező csuklón viseli, akkor felmerül a probléma.

A korona, természeténél fogva kiálló és bütykös, a bőrhöz karcolódik, ami bosszantó bőrpírt okoz – ezért több órásmester úgy döntött, hogy egyedi szolgáltatást nyújt ügyfeleinek, és olyan balkezes órákat kínál, ahol a szerkezetet pontosan fordítva szerelik, a koronát három óra helyett kilenc óránál szerelik fel: ez végül is nem különösebben bonyolult módosítás, tekintve, hogy mindössze a szerkezetet kell 180 fokban elforgatni, és felhelyezni a számlapot, valamint szükség esetén a dátumgyűrűket, amelyeket külön erre a célra készítenek.

 

Az óra jobb kézben való viselésének pszichológiája

Számos elmélet létezik az óra egyik karon, és nem a másikon való viselésének pszichológiai okairól, és ezeket gyakran az agy két univerzumával – a kreatív és a racionális – hozzák összefüggésbe, így azt sugallják, hogy azok, akik választásukból kifolyólag a jobb karjukon viselik az órájukat, kreatívabbak, mint azok, akik a bal karjukon.

Bár vannak hihető okok, talán csak a választás – vagy a stílus – egy olyan aspektusát próbálják racionalizálni, amely az emberi szabad akarathoz tartozik, és ezért az egyén egyéniségéhez kapcsolódik. De ne felejtsük el, hogy vannak kiváló, ha kevésbé nyilvánvaló okok is, amelyek arra késztetik az embereket, hogy az órájukat a jobb karjukon viseljék, még akkor is, ha elméletileg kényelmetlenebb lenne, némelyikük egészen eredeti – mint például az egyik órarajongóé, aki azért kezdte a jobb karján hordani az időmérőit, mert a barátnője is így tett, és nem akarta megkarcolni őket kézen fogva!

a jobb kezén viseli az órát

Ki visel órát a jobb kezén?

Aki a jobb csuklóján visel órát, annak általában jó oka van rá. Az első a legkézenfekvőbb: a balkezes ember kényelmi okokból hordja ott, mert ha a másik csuklóján viselné, kényelmetlen lenne.

A második oka lehet egy furcsaság: az óra jobb kézre való viselése kétségtelenül megkülönböztető jel, amely viselőjét egy kicsit kiemeli a normából, és így egy személyes stílusüzenet kifejezője.

A harmadik ok éppen a fizikai problémákhoz kapcsolódik. Egyesek például ínhüvelygyulladásban vagy kéztőalagút-szindrómában szenvednek az egyik karjukban, és ezért, hogy ne fáradjon el, inkább az ellenkező oldalon viselik az órát.

De van egy negyedik kategória is: azok, akik diszkréten szeretnének konzultálni az órájukkal. Vannak helyzetek – például üzleti megbeszélések -, ahol minden egyes gesztus számít, és már az órára nézés is nem kívánt üzenetet küldhet, például szorongást vagy türelmetlenséget. Ebben az esetben az óra karján való viselése ott, ahol az emberek a legkevésbé számítanak rá, segíthet leolvasni az időt anélkül, hogy negatív üzeneteket küldene a beszélgetőpartnereinek – különösen, ha az órát fejjel lefelé, azaz a számlapot a csukló belseje felé fordítva viseli.

És ne feledkezzünk meg arról sem, hogy vannak, akik egyszerre hordanak órát mindkét csuklón! Ez valóban nem túl gyakori eset. Mégis, kétségtelenül előfordul – gyakran látunk olyan hírességeket, akik kissé extravagáns életmódot folytatnak, akik közül az egyik leghíresebb az egykori űrhajós, Buzz Aldrin, aki eljutott oda, hogy egyszerre három órát is viseljen.

Nem szabad azonban elfelejtenünk, hogy sok hétköznapi ember is képes erre egy konkrét okból. Például egyeseknek szükségük van arra, hogy okosórát vagy eszközt viseljenek a munkával kapcsolatos kérdések miatt, vagy figyelemmel kísérjék fizikai állapotukat. Mégis szeretik a mechanikus órákat is, így egyszerre viselik mindkettőt, még ha különböző csuklóra is.

a hölgyek a jobb kezükön viselnek órát

Híres emberek, akik órát viselnek a jobb oldalon

A hírességek nagy csoportja van, akiket híres felvételeken örökítettek meg, akik a jobb csuklójukon órát viselnek. A sokak közül megemlékezhetünk David Beckhamről, a társasági emberről, a híres egykori focistáról és szexszimbólumról, az egykori Spice Girl Victoria férjéről; olyan nagy hírű színészekről, mint John Cleese, Steve McQueen, Robert Redford, Bruce Willis és Sacha Baron Cohen; olyan ikonikus rendezőről, mint Spike Lee; zenészek, énekesek és rapperek, köztük Eminem; profi sportolók, mint például Rafa Nadal teniszező, aki a Richard Mille-lel együttműködve olyan órát tervezett, amely hihetetlen igénybevételeknek képes ellenállni; egy nagyon híres politikus és óraimádó, mint Vlagyimir Putyin, Oroszország elnöke. Nem feledkezve meg a világ leghírhedtebb terroristájáról sem: Oszama Bin Laden.

Egyetlen női karaktert sem láttál ezen a szűkített listán? Akkor hivatkozhatsz Nicole Kidmanre, Scarlett Johanssonra és az NBC műsorvezetőnőjére, Savannah Guthrie-ra.

Továbbá van egy lista azokról a hírességekről, akik egyszerre mindkét csuklón hordanak órát. A listán a már említett Buzz Aldrin mellett olyan nevek szerepelnek, mint a zenészek Justin Bieber, Drake és Billie Eilish, olyan színészek, mint Marlon Brando és Johnny Depp, sőt még Che Guevara is. Nem feledkezve meg a néhai Lady Dianáról sem.

 

Miért viselnek a hölgyek órát a jobb kézben?

Ha már a hölgyekről beszélünk, sokan közülük a jobb csuklón viselik az órájukat, talán többen, mint a férfiak. Az ok kézenfekvő: hagyományosan a női órák kisebbek voltak (és kevésbé pontos óraművel rendelkeztek), mint a férfiaké, és inkább stíluskiegészítőt jelentettek, mint valódi funkcionális tárgyat. Inkább díszként kezelték őket. Ezért, mivel sokkal több nő jobbkezes, mint balkezes, hajlamosak voltak a bal csuklójukon nem órát, hanem más ékszereket, például karkötőket és láncokat viselni, amelyek megkarcolhatják az órát.

Ezért sok nő, hogy elkerülje ezt a problémát, elkezdte az órát a bal csuklóján helyett a jobb csuklóján viselni, még akkor is, ha jobbkezes. És még ha a női órák mérete idővel meg is nőtt – manapság sok nő visel olyan órákat, amelyek formájukban és méretükben hagyományosan „férfiasnak” számítanak -, pontosan emiatt még mindig a jobb oldalon hordják őket.

Egy érdekes érdekesség: a hagyományos kínai orvoslás alapja az energiaközpontok megléte, amelyeket szabadon kell hagyni áramolni, és ezért nem szabad tárgyakkal és díszekkel elzárni. Két ilyen energiapont található a csuklónkon: nőknél a jobb, férfiaknál a bal oldalon. Tehát azt javasolja nekünk, hogy a nők a bal csuklón, míg a férfiak a jobb csuklón viseljék az órájukat. Ha ez igaz, akkor tényleg mindent újra kellene gondolnunk azzal kapcsolatban, hogy hogyan hordjuk az óránkat!

Miért viselik a hölgyek az órát a jobb kezükön?

Összefoglalva

Bár értelmetlen témának tűnhet, de az, hogy az egyik csuklón viselünk órát, nem pedig a másikon, sokat elárulhat a személyiségünkről – azon túl, hogy bal- vagy jobbkezesek vagyunk. Mindenekelőtt arra enged következtetni, hogy bizonyos, pusztán esztétikusnak tűnő döntéseket fontosabb és gyakran ismeretlen okok motiválhatnak.

Ennek felismerése pedig figyelmesebbé és részvételi hajlandóságosabbá tesz bennünket, és esetleg tisztelettel tekintünk arra, amit más emberek tesznek, amikor egy tárgyat így vagy úgy viselnek.

ferfi karorak

Milyen oldalon hordanak a férfiak órákat (és miért)

Miért fontos a megfelelő oldal?

Amikor egy férfi órát választ, fontos figyelembe venni a viselet oldalát is. Az óra elhelyezése ugyanis nem csak esztétikai, hanem praktikus szempontból is fontos lehet. A leggyakoribb oldalak, ahol a férfiak hordják az óráikat, az alábbiak:

1. Bal kéz csuklója

A férfiak jelentős többsége a bal kéz csuklóján viseli az óráját. Ez azért lehet, mert a legtöbb ember jobbkezes, és így könnyebben kezelhetik az órát a jobb kézzel. Emellett a bal kéz csuklója kevésbé kitéve van a sérüléseknek és károsodásoknak a mindennapi tevékenységek során.

2. Jobb kéz csuklója

Bár kevésbé gyakori, néhány férfi előnyben részesíti a jobb kéz csuklóján való óraviseletet. Ez lehet személyes preferencia vagy esetlegesen valamilyen kényelmi szempontból adódó döntés. Ha valaki balkezes, akkor is előfordulhat, hogy a jobb csuklóméretéhez illeszkedő órát jobb kézen szeretné viselni.

3. Más testrészeken

Nem minden férfi viseli az óráját csuklón. Vannak, akik helyette a karjukon, felkarjukon vagy akár az ujjukon hordanak órát. Ezek az alternatív viselési módok egyediséget kölcsönözhetnek, és kifejezhetik az egyén stílusát és személyiségét.

Reméljük, ezek a tippek segítenek Önnek a megfelelő hely kiválasztásában az óra viseléséhez. A Davosa Magyarország gyűjteménye különleges férfi órákkal várja Önt, melyeket többféle oldalon is stílusosan viselhet.

AKCIÓ – Tommy Hilfiger férfi karóra

Köszönöm, hogy idáig elolvasta. Remélem, hogy legalább kicsit tetszett a cikk, és elolvas néhány másik cikket is a weboldalunkon.

cikkek

Az akciók, amikre vártál: Tommy Hilfiger karóra akár 50% kedvezménnyelA BOLTHOZ