Watch Review: Citizen CZ Smart Hybrid Display JX2005-55E

Tartalom

Watch Review: Citizen CZ Smart Hybrid Display JX2005-55E

A Citizen CZ Smart Hybrid Display JX2005-55E bemutatása a legújabb okosóra a Citizen elegáns és funkciónális órák sorában. Ez a hibrid kijelzős óra számos okos funkcióval rendelkezik, amelyek mellett egyúttal időt is mutat. A Citizen CZ Smart Hybrid Display JX2005-55E divatos megjelenése és a választható különböző szíj lehetőségek közül mindenki megtalálhatja a saját stílusához leginkább illeszkedőt. A modern technológia és a Citizen hagyományos óra dizájnja tökéletes összhangban találkozik ebben a különleges órában.

AKCIÓ – Férfi karóra

Ez egy felülvizsgálat a Citizen CZ Smart Hybrid második generációs órájáról a japán technológiai óriásról, amely már a kifejezés létezése előtt „okosórákat” készített. A CZ Smart Hybrid egy érdekes kombinációja a hagyományos megjelenésű órának és számlapnak, valamint egy lenyűgözően robusztus okosóra platformnak, amelyet kifejezetten a Citizen CZ Smart termékcsaládhoz építettek. A CZ Smartwatch termékcsalád magában foglalja a hagyományosabb, teljesen digitális képernyős CZ Smartot és a CZ Smart Hybridet is. Amit a Citizen nem tesz azonnal világossá, hogy ez két nagyon különböző termékcsalád, a CZ Smart Hybrid sokkal több, mint a CZ Smart egy változata, még akkor is, ha néhány közös szoftveralkalmazás van köztük. Vessünk tehát egy pillantást erre a Citizen referencia JX2005-55E fekete IP-bevonatú acélból készült, hozzáillő karkötővel ellátott órára, és tekintsük át egy kicsit a jelenlegi piaci kontextust.

Két dolgot szeretnék tisztázni: először is, jelenleg nincs tökéletes okosóra, mivel még a legjobbak is az erősségek és kompromisszumok gondosan összeállított keverékei; másodszor, nem számítottam arra, hogy a CZ Smart Hybridet annyira szeretni fogom, mint amennyire szerettem. Vagy talán azt kellene mondanom, hogy távolról rosszul ítéltem meg. Ami rögtön a CZ Smart Hybrid felállításakor elsőre feltűnt, az az volt, hogy a Citizen mennyi erőfeszítést tett ebbe a termékbe. Úgy tűnik, hogy a Citizennek van egy nagyszabású terve a „hibrid” okosórákra, amelyek egyesítenek néhány hagyományos elemet, valamint a saját szoftver és a saját gyártású hardverrendszerek egyedi kombinációját. A Citizen sokféle óraművet gyárt, a tisztán mechanikus óraművektől kezdve a csuklónkra szerelhető kifinomult mini számítógépekig. Így nem csoda, hogy képesek házon belül felállítani az okosóra-művek gyártásának folyamatát. Az okosórák innovációjáért folytatott küzdelem hardveres és szoftveres harc. A Citizen jól döntött, amikor arra a következtetésre jutott, hogy szokatlanul jó helyzetben vannak ahhoz, hogy a jövőben az okosórák hardverének nagyszabású gyártója legyenek, akár harmadik fél okosórákat gyártó cégek beszállítójaként. Mindez azt jelenti, hogy a CZ Smart Hybrid kulisszái mögött egyértelműen látható mély szintű kutatás-fejlesztési befektetés a nagyobb kategória növekedéséhez éppúgy kapcsolódik, mint ahhoz, hogy ez az egyedülálló termékgeneráció nagyszerűvé váljon.




Ennek megfelelően a készülék gazdag képességei és a szoftveres kompatibilitás széles területe egyaránt vonzott, túl a hagyományos számlapot és szoftveres képernyőt is tartalmazó óra „whiz-bang” menő faktorán. Szeretnék egy pillanatra megállni, hogy beszéljek a meglepetésemről, hogy ez a „hibrid” okosóra számlap kinézet ilyen sikeresnek bizonyult. Amikor az elmúlt évtizedben az okosórák lassan kezdtek elterjedni, sok céget láttam, akik olyan termékekkel vagy koncepciókkal próbálkoztak, amelyek a hagyományos mutatót és a képernyőt egyetlen órában egyesítették. Valamilyen okból kifolyólag sok tervező úgy érezte, hogy valami hiányzik, ha csak képernyő alapú okosóra van. Ezzel szemben ezek a tervezők azt is érezték, hogy van valami nagyon különleges abban az ötletben, hogy egy hagyományos kinézetű órát egy diszkrét képernyőn keresztül több adat és képesség előnyével gazdagítanak. Számos vállalat próbálta ezt különböző módon megvalósítani, beleértve olyan furcsa megoldásokat is, mint például egy hagyományos mechanikus szerkezet elhelyezése az okosóra hardverrendszere alatt, ahol az óra mutatói az alatta lévő mechanikus szerkezethez vannak rögzítve.

A Citizen legújabb kísérlete a hagyományos mutatók és az okosóra-platform kombinálására többek között azt tartalmazza, hogy minden ugyanannak az integrált rendszernek a része, és nagy kontrasztú memória a pixel képernyőn (MIPs) kijelzőt használ. Ez elég jól működik, ha figyelembe vesszük az általános stílust, az olvashatóságot, az akkumulátor élettartamát, a funkcionalitást és az árat. Természetesen a legközvetlenebb hátránya annak, hogy nem teljesen dinamikus, nagy felbontású érintőképernyős kijelzővel rendelkezik, a kijelzők és funkciók korlátozásai lesznek. Ezzel együtt egy ilyen hibrid kijelző sokszoros akkumulátor-élettartamot, vékonyabb csomagolást, divatosabb stílust és számos olyan funkciót tesz lehetővé, amelyek a fogyasztók számára fontosak egy termékben.


Egy másik mellékes téma ahhoz kapcsolódik, hogy az okosórák piaca jelenleg erősen kísérletezik a különböző fogyasztói típusokkal és azzal, hogy milyen típusú termékeket szeretnének. Jelenleg nincs túl sok hardveres vagy teljesítménybeli innováció az okosórákban, mivel a legtöbb vállalatot korlátozzák a lítium-ion akkumulátor élettartamának és méretének realitásai, amit súlyosbít a fogyasztóknak a telefonokhoz képest lassabb frissítési kedve. Ehelyett a kategória legjobban teljesítő vállalatai apró funkciókat finomítanak, miközben megpróbálják lenyűgözni a fogyasztókat új szoftveralkalmazásokkal és más olyan szolgáltatásokkal való integrációval, amelyek az okosórával fejleszthetők, vagy amelyeknek adatai az okosórán jelenthetők. Az egyik terület, ahol az okosórák gyártói lehetséges növekedést látnak, az olyan termékek előállítása, amelyek nélkülözhetetlenné válnak a különböző fogyasztói csoportok számára. Jó példa erre, hogy egyes okosórák gyártói (például a Garmin) egyes sportolói csoportokra összpontosítanak, míg más márkák (például az Apple) arra összpontosítanak, hogy termékeik kvázi orvosi funkciókat szolgáljanak. Ez még mindig rengeteg csoportot hagy, és szeretném azt hinni, hogy a CZ Smart Hybriddel a Citizen úgy véli, hogy egy fogyasztói rést csapolnak meg. Nem vagyok teljesen biztos abban, hogy hogyan definiáljuk ezt a rést, de úgy tűnik, hogy magában foglalja a hagyományos órák szerelmeseit a „tech-adopterekkel”, akik szeretik használni a legújabb eszközöket és szolgáltatásokat a mindennapi rutinjukban.

Egy másik példa a növekedési potenciál kiaknázására, hogy a Citizen mikrofont épített a CZ Smart Hybridbe, amely lehetővé teszi a beszédes hozzáférést az Amazon Alexához vagy más hangalapú szolgáltatásokhoz. A Citizen saját IoT (Internet of things) platformot is készített Riiiver néven, amelybe a CZ Smart órák integrálhatók. Ezt és más funkciókat kifejezetten olyan embereknek szánják, akik olyan életstílust alakítottak ki, amely rendszeres interakciót igényel az ilyen szolgáltatásokkal és eszközökkel. A CZ Smart Hybrid egyik leglényegesebb funkciója a tech-adopter típusok számára valójában az, amit még nem sikerült átnéznem (a habozásom része a bátorság), és ez a Citizen YouQ nevű javaslatszoftver-rendszere. Lehet, hogy ez most egy kicsit butaságnak tűnik, de teljes mértékben hiszem, hogy az ilyen szoftverek egy évtizeden belül a lakosság legalább felének az életének a részévé válnak.


A Citizen olyan kifejezésekkel dobálózik, mint az „IBM Watson” (egy szuperszámítógép), a NASA és az AI, hogy segítsen leírni a CZ Smart YouQ alkalmazást. Ez főleg azért van így, mert túl kevesen szoktak hozzá ezekhez az alkalmazásokhoz, és valószínűleg egy ponton nyilvános vita fog kialakulni arról, hogy az emberek hogyan használják ezeket. A YouQ röviden (ha jól értem) információkat követ rólad, hogy később ajánlásokat tegyen neked, amire szükséged lehet, vagy amire szükséged lehet. Ennek a rendszernek része egy 24 órás „Power Score”, amely az általuk „kognitív és fizikai” jólétednek nevezett titkos keverékéhez kapcsolódik. Az általános cél az, hogy az emberek egészségét, tájékozottságát, pontosságát, biztonságát és ideális esetben szórakoztatását segítse. A nagyméretű, természetes nyelvi modellekkel képzett szoftver az egyik legjobb lehetőségünk jelenleg arra, hogy belátható időn belül valódi virtuális digitális asszisztenst juttassunk el a tömegekhez. Teljes fogyasztói szempontból még nem tartunk ott, de a szoftveres tanulás és a munka nagy része valójában már megtörtént. Mint mondtam, a Citizen YouQ-ját a jövőben tervezem áttekinteni (egyszerűen elég volt, hogy lefoglaljon a CZ Smart Hybrid fedélzeti szoftvere), de meg akartam említeni, hogy ez az óra is elérhető ezzel az órával.

A Citizen tervezi a CZ Smart Hybrid kisebb változatát, de ez a változat 44 mm széles, körülbelül 13 mm vastag, és nagyjából 52 mm-es fül-csukló távolsággal rendelkezik. A tok acélból készül, amelyet fekete színű ionbevonattal láttak el. Ugyanez vonatkozik az IP acélból készült szíjra is. A Citizen a CZ Smart Hybrid más változatait is értékesíti, amelyek az akcentusszíneket, a tok kikészítését és a szíj opciókat variálják. Úgy találtam, hogy a kúpos karkötő szép alternatíva a legtöbb mai okosórához házasított, többnyire gumi vagy szilikon szíjakkal szemben. A CZ Smart Hybrid 30 méterig vízálló (fröccsenésálló, ahogy ők nevezik), és ásványi kristály van a számlap és a képernyő felett. A fedélzeti hardver másik kiemelkedő darabja a szívritmus-érzékelő rendszer az óra hátulján. Ez azért fontos, mert a Citizen erősen reklámozza a CZ Smart Hybrid fitnesz- és aktivitáskövető funkcióit.

Némi gyors elismerés a Citizen mérnöki csapatának az egyik legokosabb mágneses töltő dokkoló kábel megalkotásáért, amit láttam. Lényegében a Citizen megkerülte a kényes csatlakozás problémáját, vagyis azt a problémát, hogy nem lehet tudni, hogy a töltőkábel megfelelően ül-e, mert a kis terminálvezetékek könnyen szétkapcsolódhatnak. Ezt úgy oldották meg, hogy az óra hátulján két kör alakú vezetősávot használtak. Ezek két koncentrikus gyűrűként jelennek meg a tok hátulján. Annak ellenére, hogy a töltőkábel két vezetéke kisebb, a sáv bármelyik részéhez csatlakozhatnak, amelyikhez hozzáérnek, még akkor is, ha a kör alakú töltőkábelt egy kicsit elforgatják. Ezt okos megoldásnak találtam, és bizonyítéknak arra, hogy mennyire fiatal az okosóra-iparág, ha még mindig próbálják kitalálni a töltőkábelekkel kapcsolatos legjobb gyakorlatokat (ahol még közel sincs szabványosítás).

Maga az óra tokja a nagyobb oldalon kopik (44mm széles), ha hozzászokott a hagyományos órák viseléséhez, de nem fogja nagynak érezni, ha már sok smartwatch termék viseléséből érkezik a piacon. Ügyelnie kell a karperec megfelelő illeszkedésére, hogy a súlyos (de szilárd érzetű) acél tok ne mozogjon. Ha aggódik emiatt, akkor azt javasolnám, hogy válassza a CZ Smart Hybridhez tartozó szíj opciók egyikét. Nekem személy szerint nem volt problémám a mérettel, de bevallom, a legtöbb edzéshez más okosórát hordok. Számomra a CZ Smart Hybrid értéke egy olyan okosórában rejlik, amelyet állandóan viselhetsz, akár az irodában, akár az edzőteremben.

A MIP képernyő hatása a hagyományos mutatókkal és a számlap perifériáján lévő markerekkel kombinálva vonzó. A CZ Smart Hybrid valóban úgy érzi magát, mint egy hagyományos óra, amelybe egy csinos okosórát ragasztottak. A tok érzése és kinézete többnyire hagyományos, és első pillantásra kevés dolog utal rajta az „okosórára”. Az óra még háttérvilágítással is rendelkezik (megérinted a képernyőt, és négy kis LED világít, hogy megvilágítsa az egész számlapot), hogy segítsen a sötétben való olvasásban, mert a képernyő inkább hasonlít egy szilárd felületre, mint digitális információra. Mivel még alacsonyabb minőségű felbontás azt jelenti, hogy a pixelek láthatóak. Természetesen a MIP-technológia egyik nagy hátránya, hogy nem teljes színű vagy gyorsan animáló kijelzőkkel rendelkezik, amelyeket nem gyors frissítési sebességre terveztek. Mint látható, ismét elmondható, hogy nincs tökéletes képernyőválasztás az okosórákhoz, mivel minden típusnak különböző plusz és mínuszai vannak.

A CZ Smart Hybrid abszolút kedvencem az a lehetőség, hogy az okostelefon szoftver segítségével teljesen testre szabhatóak az órafelületek, és személyre szabott megjelenést hozhatunk létre. A Citizen nyilvánvalóan sok időt fektetett a szoftverfejlesztésbe, mert létrehoztak egy teljes grafikus felhasználói interfész rendszert, amely lehetővé teszi az óraszámlapok testreszabását. Bár a szoftver nem egy teljesen nyitott homokozó, amelyben játszani lehet, sokkal több személyre szabhatóságot és funkciót kínál, mint a legtöbb általam látott. Azt hiszem, számomra az volt a legérdekesebb, hogy a felhasználók nem csak azt határozhatják meg, hogy milyen információkat szeretnének az óra számlapján látni, hanem azt is, hogy hol helyezzék el azokat, így a felhasználóknak lehetőségük van mindenféle képernyőkkel és információkészletekkel kísérletezni. A lehetőségek valóban nem olyan robusztusak, mint mondjuk egy Garmin okosórán, de a Garmin órák képernyőinek személyre szabására szolgáló rendszere fájdalmas ahhoz képest, amit a Citizen eddig kifejlesztett a CZ Smart Hybrid platformhoz. Egy ügyes funkció lehetővé teszi, hogy az egyik nyomógomb megnyomásával és lenyomva tartásával az összes belső mutatót eltüntesse a számlapról, és a képernyőt egy egyszerű, csak az időt mutató arccá alakítsa át. A nyomógomb újbóli megnyomásával visszaáll a bonyolultabb vizuális állapot.


A CZ Smart Hybrid órát magáról az óráról vezérlő szoftveres felület a nyomók és a mutatók kombinációját használja, amelyek egy jelzőnyíllá alakulnak át, amely ikonok vagy szöveges opciók között mozog. Bevallottan sokkal egyszerűbb az óra beállítása vagy funkcióinak használata az okostelefonon. Ezzel együtt a CZ Smart Hybrid órát viszonylag egyszerűnek szánták, mivel a nagy menük és a más menükbe temetett menük gyorsan nehézkessé tehetik az óra használatát. Azt mondanám, hogy a második generációs CZ Smart Hybrid esetében a Citizen jó egyensúlyt talált az egyszerűség és a fedélzeti funkciók között, amikor a CZ Smart Hybrid szoftveres felületéről van szó.

Nem szabad megfeledkezni a CZ Smart Hybrid szolidan középkategóriás áráról sem. Még ez a drágább JX2005-55E változat fekete színben a karkötővel együtt is sokkal olcsóbb, mint a konkurencia nagy része, különösen, ha a technológiai funkciókat az óraház kinézetével és stílusával kombináljuk. A CZ Smart Hybrid modern megjelenésű és sportos, de egyben jóképű is, és úgy érzi magát, mint egy igazi Citizen termék személyiséggel, szemben egy általános megjelenésű, kerekded csuklós készülékkel, fényes képernyővel. A Citizen gondoskodott arról, hogy a CZ Smart Hybrid megtartsa a vonzerejét, mint karóra, mielőtt megpróbálna okosóra lenni. Végül mindkettőt jól csinálja, az eredmény pedig egy olyan termék, amely szokatlan módon képes a hagyománytisztelőket is bevonzani az okosóra-korszakba.

Az óra belsejében a Citizen YF30 kvarc Bluetooth okosóra óraműve található, amelyet a cég fejlesztett ki. A Citizen azt állítja, hogy a CZ Smart Hybrid körülbelül 18 napos akkumulátor-üzemidővel rendelkezik, de valójában úgy gondolom, hogy néhány embernek ennél több is elég lehet. Sok kapcsolódás nélkül is el tudom képzelni, hogy ez az óra több mint egy hónapig bírja két töltés között. Mégis, még a 18 nap két töltés között is sokkal elfogadhatóbb koncepció a készüléktöltési fáradtsággal küzdő emberek számára. Érdekesnek találtam, hogy az akkumulátor élettartamának védelme érdekében a CZ Smart Hybrid csak akkor kezdi el a töltést, ha az akkumulátor 80% alatt van.

Ahogy fentebb említettem, úgy tűnik, hogy a Citizen a CZ Smart Hybrid ideális vásárlói között olyan átlagos embereket tart számon, akik a divatot éppúgy kedvelik, mint a modern technológiát. A CZ Smart Hybrid méltányos árazása és szellemes hardveres és szoftveres kialakítása, valamint a mesterséges intelligencia által vezérelt, személyes javaslatokat tevő alkalmazása sok ember számára jelenthet nyereséget. A Citizen egyértelműen azt szeretné, hogy az emberek jól érezzék magukat a CZ Smart Hybrid használata közben, és ezért nyugodtan nevezhetem ezt a terméket rajongói terméknek. Ha nagyon intenzív, rendszeres edzésadatok nyomon követéséhez van szüksége egy okosórára, akkor egy célzottabb eszköz lehet jó ötlet. Egyébként a Citizen okosóra csomagja a mainstream számára soha nem volt jobb. A Citizen CZ Smart Hybrid JX2005-55E referencia JX2005-55E óra kiskereskedelmi ára a következő 425 USD. További információ a Citizen weboldalán itt.

ferfi karorak




Citizen CZ Smart Hybrid Display JX2005-55E Watch Review FAQs

Gyakran Ismételt Kérdések – Citizen CZ Smart Hybrid Display JX2005-55E Óra Értékelés

1. Milyen funkciókkal rendelkezik a Citizen CZ Smart Hybrid Display JX2005-55E óra?

A Citizen CZ Smart Hybrid Display JX2005-55E óra számos kényelmi funkcióval rendelkezik, beleértve az okos értesítéseket, lépésszámlálót, alvásfigyelést és pulzusmérőt. Emellett a hibrid kijelző lehetővé teszi az analóg és digitális időkijelzést is.

2. Milyen anyagból készül a Citizen CZ Smart Hybrid Display JX2005-55E óra szíja és tokja?

A Citizen CZ Smart Hybrid Display JX2005-55E óra szíja és tokja rozsdamentes acélból készült, ami tartós és elegáns megjelenést biztosít az órának.

3. Van-e lehetőség az óra személyre szabására vagy testreszabására?

Igen, a Citizen CZ Smart Hybrid Display JX2005-55E óra számos testreszabási lehetőséget kínál, beleértve az egyedi háttérképek kiválasztását és az óra számlapjának testreszabását az alkalmazás segítségével.


AKCIÓ – Tommy Hilfiger férfi karóra

Köszönöm, hogy idáig elolvasta. Remélem, hogy legalább kicsit tetszett a cikk, és elolvas néhány másik cikket is a weboldalunkon.

cikkek

Az akciók, amikre vártál: Citizen karóra akár 50% kedvezménnyelA BOLTHOZ