Alvás az Apple Watch Series 8 készülékkel

Tartalom




Alvás az Apple Watch Series 8 készülékkel

Alvás az Apple Watch Series 8 készülékkel

Az Apple Watch Series 8 készülék lehetővé teszi számunkra, hogy alvási szokásainkat nagy pontossággal követhessük. A készülék beépített alvásfigyelője lehetővé teszi, hogy nyomon kövessük az alvásciklusainkat, és tanácsokat kapjunk arról, hogyan javíthatjuk az alvási minőségünket.


AKCIÓ – Férfi karóra

Az Apple watchOS 9 operációs rendszer az Apple Watch-hoz egy új „alvási szakaszok” követési rendszert vezet be az alváskövetési funkció részeként, amelyet az Apple eredetileg a watchOS 7-ben vezetett be. Az okosórával való ágyban fekvés egy újabb lehetőség arra, hogy az okosórát bekapcsolva tartsd. Ezzel bővül az Apple Watch azon lehetőségek listája, amelyekkel megismerhet téged – és itt az ideje megemlíteni, hogy az Apple számos személyes adatvédelmi biztosítékot nyújt. Arra számítok, hogy egy nagy teljesítményű katonai repülőgéphez hasonlóan, amely képes a repülés közbeni tankolásra, az Apple hamarosan megalkotja a módját annak, hogy az Apple Watch-ot úgy töltsd fel, hogy előbb le kell venned. Egyelőre beszéljünk arról, hogy milyen érzés az Apple legszemélyesebb adatgyűjtő eszközével, az Apple Watch-csal az ágyban meghitten összebújni. Eddig úgy éltem meg az Apple Watch-ot, mint egy szuperlatívusz fitnesz- és aktivitáskövető eszközt ahhoz, amit ébrenlétem alatt csinálok. Attól kezdve, hogy megbizonyosodjak arról, hogy eleget álltam-e fel, egészen addig, hogy megerősítsem, hogy edzés közben eléggé megemeltem-e a pulzusszámomat, az Apple Watch egy szívesen látott digitális bébiszitter, aki segít abban, hogy a legtöbbet hozzam ki az ébren töltött óráimból. És mi a helyzet az alvásidőnkkel?

Nem az Apple az első cég, amelyik bevezette az alváskövetést egy okosórában, és az okosórák aligha az egyetlen „okos” eszközök, amelyek képesek nyomon követni az alvást. Ahogyan az manapság megszokott, az Apple tanulmányozza a piacon lévő újszerű egészségkövető technológiákat, majd azokat saját készülékeihez és közönségéhez fejleszti. Tekintettel ennek az eszközcsaládnak az elterjedtségére, az Apple Watch sokak számára az első alkalom lesz arra, hogy egy okoseszköz nyomon kövesse, hogyan alszanak – és az élmény véleményem szerint egészen más, mintha az Apple Watch-ra támaszkodna az edzési célok követésében. Ha valami, akkor azért, mert sokkal könnyebbnek találtam, hogy kielégítsem a kiber-edzőmet és teljesítsem a fitneszcéljaimat, mint hogy eleget pihenjek. Ami az alvást illeti, az adatok tekintetében a homlokráncolást kaptam, és valószínűleg csak magamat hibáztathatom. Az Apple azonban világossá teszi, hogy az alváskövetést a lehető legkevesebb „negatív megerősítéssel” tervezte. A készülék bátorítani fog, ha teljesíted az alvási célokat, de nem fog elmarasztalni, ha nem teljesíted azokat. Szomorú módon úgy döntöttem, hogy az Apple Watch Series 8 alváskövető funkcióját nemzetközi utazás során értékelem, amikor az alvási időbeosztásom minden volt, csak nem volt stabil az időzónák közötti átkelés miatt. Miért választottam ezt az időablakot az Apple Health alvásrendszerének tesztelésére? Nos, egyszerűen csak látni akartam, hogyan kezeli a nyomkövető rendszer az egészségtelen alvási rutint, különösen az új alvási fázisok követési funkcióval.



A teszthez két órát viseltem, de elsősorban az Apple Watch Series 8-at a 45 mm hosszú alumínium tokban. Ezt a terméket volt alkalmam egy ideig kipróbálni, mielőtt elkezdtem volna egy hosszabb távú értékelést a nagyobb Apple Watch Ultra-ról, amely egy 50 mm hosszú, titániumból készült tokkal rendelkezik. Két Apple Watch-al értékeltem az alvást, mert az Apple Watch alváskövetésre való használatának része, hogy természetesen alvás közben is viselned kell, és szerettem volna megnézni, mennyire kényelmes mindegyik. Valójában az elalvás és az elalvásban maradás, miközben valamit a csuklódon viselsz, sokak számára talán a legnagyobb akadály az elfogadás előtt. Míg egyesek könnyen tudnak aludni egy karórával a karjukon, mások nem. Én például oldalalvó vagyok, és úgy fekszem, hogy a kezeim/karjaim gyakran érnek az arcomhoz vagy a felsőtestemhez. Ez azt jelenti, hogy sok szokásos alvási pozíciómban az Apple Watch belenyomódna a testembe. Annál is inkább a megfelelő szíjjal kellett kísérleteznem. Ha a szíj túl szoros, akkor kényelmetlen lehet, vagy akár meg is izzadhat. Ha a szíj túl laza, akkor nem biztos, hogy a legjobb leolvasásokat kapod olyan dolgokról, mint a pulzusszám és a testhőmérséklet. Sőt, nem minden Apple Watch pánt lesz annyira alkalmas alvási célokra. A pánton lévő csatok és egyéb kemény tárgyak beleszúrhatnak a testedbe alvás közben, ezért több különböző Apple Watch pánttal kellett kísérleteznem, hogy megtaláljam a számomra megfelelőt. Sőt, a normál Apple Watch-ok simább és kisebb mérete miatt valószínűleg kényelmesebbek alvási célokra, mint a nagyobb Apple Watch Ultra. Mindezt azért mondom, hogy azok, akiket különösen érdekel egy Apple Watch alváskövető funkciókra történő használata, figyelembe vehessenek néhány gyakorlati viselési logisztikát, hogy aztán beruházhassanak a megfelelő hardverbe.

Fontosnak tartom azt is elmondani, hogy az Apple nemcsak a szoftvereit és rendszereit fejleszti folyamatosan, hanem azt is, hogy különösen az Apple Watch készülék rendelkezik néhány olyan funkcióval, amely a korai alkalmazók és a legújabb segédprogramok iránt érdeklődők számára figyelemre méltó. Ez nem azt jelenti, hogy az alváskövető funkció hiányos, hanem azt, hogy szerintem még néhány generációra lesz szükség a rendszerből, mielőtt az átlagember az Apple Watch-ot alváskövető funkcióra használja a szokásos napi rutin részeként. Szerintem az az érdekes, hogy mit csinál a szoftver, hogyan kíván segíteni, és mit csinálnak az emberek ezzel a számukra elérhető új alvási adattal.

Az egyik legérdekesebb kérdésem az volt, hogy „tudja-e az Apple Watch, hogy mikor alszom?”. Tudom, hogy léteznek kifinomult megfigyelő eszközök, amelyek képesek megállapítani, hogy valaki alszik vagy ébren van-e, de nem igazán tudok olyan fogyasztói eszközről, amely képes erre. A koncepció azért érdekes, mert hacsak nincs egyértelmű összehasonlítás a szívritmus stb. tekintetében, hogy mikor van valaki ébren és mikor alszik, akkor az az érzésem, hogy nehéz lehet meghatározni, hogy valaki alszik-e az olyan eszközökben rendelkezésre álló érzékelők segítségével, mint egy okosóra. Ennek megfelelően segíteni kell az Apple Watch-nak, hogy tudja, mikor alszol, de ha alszol, a szoftver alvásfázis-követő része úgy tűnik, hogy nemcsak azt tudja, mikor vagy ébren, vagy mikor alszol, hanem azt is, hogy milyen mélyen alszol. Talán a jövőben ez automatizálható lesz, és az óra automatikusan felismeri, hogy viselője mikor alszik, és ennek megfelelően követi az aktivitást. Kicsit hasonló ez ahhoz, ahogyan az Apple Watch-nak is aktívan jelezni kell, hogy edzésbe kezdünk, mivel a készülék nem tudja automatikusan, hogy edzésbe kezdünk-e (bár cselekvésre szólít fel, ha azt gyanítja, hogy esetleg elkezdtünk edzeni anélkül, hogy ezt előbb jeleztük volna neki). Az Apple szerint az Apple Watch megalapozott becsléseket tesz arról, hogy mi történik a testeddel. Úgy tűnik, ehhez két érzékelőcsoportra támaszkodik, köztük a pulzusmérőre, valamint a készülék rendkívül érzékeny gyorsulásmérőjére. Ez egy olyan érzékelő, amely képes megállapítani, ha apró mozdulatokat teszel, ami viszont lehetővé teszi a szoftver számára, hogy találgatásokat tegyen a légzésedről. Így többnyire a tested mozgását, a légzésszámot és a pulzusszámot kombinálva (a testhőmérsékletet is méri) az Apple Watch egyre bölcsebb találgatások sorát teszi nemcsak az alvásodról, hanem arról is, hogy az alvás melyik szakaszában vagy.

Bár manuálisan is megmondhatod az Apple Watch-nak, hogy éppen aludni készülsz, az Apple úgy érzi, hogy a legtöbb embernek jobb, ha beállít egy vagy több „alvási rutint”, ami lényegében azt jelenti, hogy általában mikor szoktál lefeküdni, és mikor szoktál felébredni. Ha ezt beállítod, az óra nem csak arra emlékeztet, hogy 45 perccel a lefekvés előtt készülj fel az ágyba (hogy „felhúzd magad”, ahogy ők hívják), hanem alvás közben félig zárolt állapotba is helyezi az órádat, hogy a képernyő fénye ne zavarjon, és hogy ne működtesd véletlenül az Apple Watch-ot alvás közben. Sajnos az én tesztemben nem volt rutin lefekvési időm, amit követnem kellett volna. Valójában azon emberek kisebbségéhez tartozom, akiknek nincs igazán meghatározott lefekvési idejük, és különböző véletlenszerű időpontokban alszanak el. Sőt, vannak olyan heteim, amikor hat óra alatt alszom, aztán más éjszakák, amikor keményen összeomlok, és ennek dupláját alszom. Egy ilyen alvási ütemterv, mint az enyém, azzal együtt, hogy a nemzetközi utazások során magammal viszem az Apple Watch Series 8-at, olyan „nem rutinszerű” alvási ütemtervet eredményezett, amilyet csak el tudok képzelni. Hogyan kezelte ezt az Apple Watch?

A jó hír az, hogy bár az Apple Watch alváskövető funkciója robusztus, nem próbál bűntudatot kelteni, hogy ne aludj eleget, vagy ne tartsd magad a rutinodhoz, ahogy fentebb említettem. Az Apple helyesen sejti, hogy azok az emberek, akik nem alszanak eleget, a legtöbbször stresszt is tapasztalnak, így az irányvonal az, hogy ne rontsák a viselőik életét. A szoftver igyekszik rugalmas lenni, és nem ajánl bizonyos alvásidőket, vagy nem szidja meg az embert, ha nem alszik eleget, de ha tanulmányozza az adatokat, akkor tényleg láthatja, hogy egészségesen vagy egészségtelenül alszik. Más szóval, úgy tűnik, a legtöbb ember már tudja, hogy eleget alszik-e vagy sem, az alváskövetés pedig kifejezetten azoknak szól, akik tudatosan döntenek úgy, hogy változtatnak alvási szokásaikon, és így az adatvezérelt megközelítés mellett döntenek a jó alvás érdekében.

Az alváskövető szoftverek elmélete még fejlődik, de az edzéskövető szoftverekhez hasonlóan úgy tűnik, hogy az egyik cél az, hogy az emberek jobban kontrollálják aktivitásukat, és az óra segítségével segítsék céljaik elérését. Ha többet szeretnél aludni, vagy aggódsz az alvásminőséged miatt, akkor az Apple Watch segíthet neked. Ha komoly alvásproblémái vannak, és szakember segítségére van szüksége, az Apple Watch jó társ lehet, de a rendszer nem arra van beállítva, hogy diagnosztizálja vagy orvosolja a problémákat. Szerintem ezt nagyon fontos elmondani, mert az alvási problémák manapság a felnőttek körében elterjedtek, és sokan keresik a technológiát, hogy segítsen nekik. Az Apple tudja ezt, és az Apple Watch „Egészség” funkcióinak nagyobb csomagja között az alváskövetés része egy olyan nagy szolgáltatáscsomagnak, amely egyre inkább hasznos adatokat szolgáltat az embereknek a mindennapi létezésük mikro- és makro részleteiről.

Segített-e az Apple Watch alváskövető funkciója abban, hogy jobban aludjak? Nem, de nem hiszem, hogy erre használtam volna. Rendszeresen kaptam emlékeztetőket arról, hogy közeledik a „lefekvési időm”, és hogy el kell kezdenem a lecsendesedést. Egyetértettem az okosórámmal, de ugyanakkor nem voltam abban a helyzetben, hogy megváltoztassam, amit csinálok, abbahagyjam a munkámat, vagy hamarabb készüljek az alváshoz. Bizonyos szempontból úgy érzem, hogy az Apple Watch jó eszköz arra, hogy segítsen többet aludni, de ez valójában a személyes szándékkal kezdődik, valamint sok akaraterővel. Ismét elmondhatjuk ugyanezt az aktivitásgyűrűkről, és hogy pusztán az, hogy ezek az adatok a csuklónkon vannak, nem segít abban, hogy aktívabbak legyünk. Önállóan kell megteremtened a motivációt ahhoz, hogy aktívabb legyél, és az Apple Watch vagy más aktivitáskövető csak egy jó eszköz, amely segít a céljaid elérésében. Az alváskövetési funkcióhoz hasonlóan az Apple is ad egy adatközpontú eszközt az alvási célok eléréséhez, de ez nem lesz elég ahhoz, hogy az emberek megváltoztassák a szokásaikat. Legfeljebb a csuklódon megjelenő emlékeztetők arról, hogy le kell pihenned, valamint az, hogy kitartóan emlékeztetnek arra, hogy milyen keveset alszol, idővel rávehetik az embereket, hogy változtassanak a szokásaikon.

Jó érzés felébredni, és látni, hogy az Apple Watch olyan kijelentésekkel üzen, mint a „Jó napot” (igen, általában nem ébredek fel a reggeli órákban), majd olyan részleteket mutat, mint hogy mennyi akkumulátor maradt az órában, és milyen az időjárás ma. Ez azt jelenti, hogy általában véve az alváskövető rendszer visszafogott, amikor a legtöbb értesítésről van szó, és ez valószínűleg azzal függ össze, hogy ez a szolgáltatás új, és hogy az Apple még mindig próbálja meghatározni, hogy a nagyközönség hogyan használja a nagyobb Apple Health alkalmazáscsomag ezen aspektusát.

A jövőben nem akarjuk majd levenni az olyan eszközöket, mint az Apple Watch. Ezek az eszközök rendkívül azonnali és személyes adatokat fognak szolgáltatni, amelyeket sokan üdvözölni fognak, bár könnyen elképzelhetőnek tartom egy olyan jövő, ahol az olyan értesítések, mint „itt az ideje a mosdóba menni”, mindennaposak lesznek. Nevethetünk az Apple Watch-hoz hasonló termékek digitális dajkafunkcióin, de szerintem sokan inkább a technológiára támaszkodnak majd, hogy segítse őket az életükben, hogy az agyuk más dolgokra, például a munkára vagy a szórakozásra koncentrálhasson. Az, hogy nem kell gondolkodni az egészségünkről való gondoskodáson, és a felelősséget kiszervezni egy szoftverre, nem teljesen rossz ötlet, ha a rendszer működik. Feltéve, hogy működik, teljes mértékben számítok arra, hogy sok ember ma és a jövőben szívesen átadja az egészségével kapcsolatos felelősséget a mesterséges intelligenciának. Az okosóra alváshoz való viselése csak egy része lesz ennek.

Az Apple áramvonalas és szexi módon közelíti meg az alváskövetést, és az Egészségkövetési funkciói a legkifinomultabbak közé tartoznak. Ez még mindig nem jelenti azt, hogy mindenkinek használnia kell ezt a funkciót egyelőre, de ez és más gazdag funkciók csak egy része annak a hosszú listának, amire az emberek manapság használhatják az Apple Watch-ot. A nagyszerű kütyüórák a funkcionalitás svájci bicskái, és hihetetlenül érdekesnek találom, hogyan működnek ezek az eszközök és funkciók. Azok számára, akik alváskövető rendszert keresnek, az Apple elég jól csinálja, és azt hiszem, az egyetlen igazi akadály a legtöbb ember számára, aki szeretné kihasználni ezt a funkciót, az, hogy hozzászokjon ahhoz, hogy a készülékkel aludjon. Legközelebb az Apple Watch Series 8-ról az Apple Watch Ultra áttekintése következik, amellyel nagyon éber tevékenységeket fogok végezni. Az Apple Watch Series 8 45 mm-es, alumíniumból készült Apple Watch Series 8 ára a következő 429 USD. További információk az Apple Watch weboldalán itt.

ferfi karorak






Alvás az Apple Watch Series 8 készülékkel

Alvás az Apple Watch Series 8 készülékkel

Miért fontos az alvásfigyelés?

Az alvásfontossága sokak számára alábecsült, azonban rendkívül fontos a test és az elme számára. Az Apple Watch Series 8 készülék segítségével könnyedén nyomon követheted az alvási szokásaidat, és értékes információkat szerezhetsz az alvásminőségedről.

Hogyan működik az alvásfigyelés az Apple Watch Series 8 készülékkel?

Az Apple Watch Series 8 készülék beépített szenzorai és alvásfigyelő alkalmazása lehetővé teszi, hogy részletes adatokat kapj az alvási szokásaidról. Továbbá, az Apple Health alkalmazás segítségével hosszú távú trendeket is nyomon követhetsz az alvásodban, és javaslatokat kaphatsz az esetleges javításokra.


AKCIÓ – Tommy Hilfiger férfi karóra

Köszönöm, hogy idáig elolvasta. Remélem, hogy legalább kicsit tetszett a cikk, és elolvas néhány másik cikket is a weboldalunkon.

cikkek

Az akciók, amikre vártál: Tommy Hilfiger karóra akár 50% kedvezménnyelA BOLTHOZ