Hogyan válasszunk férfi karórát?

Tartalom

ogyan válasszunk férfi karórát?

Ha új férfi karórát szeretnél vásárolni, fontos figyelembe venni néhány szempontot. A megfelelő karóra kiválasztása nagyban befolyásolja az öltözködésed stílusát és a kiegészítők harmóniáját. Mutatunk néhány kulcsfontosságú szót, amelyeket figyelembe kell venned.

  • Stílus: Először is, határozd meg, hogy milyen stílust képviselsz. Lehet, hogy sportos vagy elegáns megjelenésre törekszel? Válaszd ki a stílusedhez leginkább illeszkedő karórát.
  • Méret: A karóra mérete szintén fontos tényező. Túl nagy vagy túl kicsi óra nem néz ki harmonikusan. Figyelj arra, hogy az óra arányban legyen a karod méretével.
  • Márka és minőség: Mindig érdemes minőségi márkákhoz fordulni, amelyek hosszú élettartammal és pontos időmérési funkciókkal rendelkeznek. Ügyelj a jól ismert karóramárkákra és azok megbízhatóságára.
  • Anyag: Válaszd ki, hogy milyen anyagból készült karórát szeretnél viselni – legyen az rozsdamentes acél, bőr, féldrágakő vagy valamilyen más anyag, ami kiemeli egyéniségedet.

Az egyedi stílusodhoz és ízlésedhez illő férfi karóra megtalálása így könnyebb lesz. Ne felejtsd el, hogy a karóra kiegészítőként szolgál, tehát válassz olyat, ami jól passzol az összes ruhádhoz és megjelenésedhez.

AKCIÓ – Tommy Hilfiger férfi karóra

 

Múlt héten a férfi karórák történetéről beszéltünk, és arról, hogy miért érdemes egy férfinak ma is megfontolnia, hogy viseljen egyet.

Ha te magad is szeretnél karórát viselni, vagy már az vagy, de szinte semmit sem tudsz a csuklódon hordott időmérő eszközről, akkor ez a cikk neked szól. A különböző típusú szerkezetek előnyeinek és hátrányainak mérlegelésétől kezdve a férfi órák különböző stílusairól szóló dossziék felajánlásáig mindent elmondunk az alapokról, amit mindig is tudni akartál e klasszikus kiegészítő kiválasztásáról és viseléséről.

Az alábbiakban megtalálja a férfi karórákról szóló végső útmutatót – minden lényeges információt egy helyen, hozzáférhető és könnyen érthető módon.

Óraművek

Amikor elkezdesz ismerkedni az órákkal, az egyik szó, ami gyakran fel fog merülni, az a „mozgás”. A mozgás nem csak az óra mutatóinak mozgását foglalja magában, hanem azt is, ahogyan a belső mechanizmusok ezt a hatást létrehozzák. Az óra mozgása alapvető fontosságú az óra működésében és az idő megtartásában – tekintsük az óra „szívének”.

Az órák óraművei háromfélék lehetnek: mechanikus, automata és kvarc. Az alábbiakban elmagyarázzuk a köztük lévő különbségeket, valamint előnyeiket és hátrányaikat.

Mechanikus

Watch Mechanical illusztráció.

A mechanikus órák szerkezetét egy kézzel felhúzott főhúzó – egy tekercselt fémhuzal – hajtja. Miután a főhúrt felhúzták, az lassan és egyenletesen tekeredik ki, ami a másodpercmutató sima, lendületes mozgását eredményezi az óra számlapján. A legtöbb főhúzó körülbelül 9-13 hüvelyk hosszú. Minél hosszabb a főhúzó, annál hosszabb a mechanikus óra járástartaléka, és annál hosszabb ideig tart a felhúzások között.

Nem minden mechanikus szerkezet egyforma. A részletekre fordított figyelem és a kézműves munka, amely egy órába kerül, meghatározza annak simaságát és pontosságát.

AKCIÓ – Tommy Hilfiger férfi karóra

Sok rajongó számára a mechanikus szerkezetű órák jelentik a crème de la crème a hagyományos származásuk, valamint a bonyolult munka és a mérnöki munka miatt, amely létrehozásukhoz szükséges. Ezeknek a rajongóknak a mechanikus órák birtoklása nem csak az időmérésről szól, hanem a történelem, a kifinomultság és a kézművesség iránti elismerésük kifejezése is.

A mechanikus órák előnyei:

  • Nincs szükség elemre. Mivel a mechanikus órát kézzel felhúzott főhúzó hajtja, soha nem kell elmennie az ékszerészhez elemet cserélni. Amikor az óra megáll, csak fel kell húzni.
  • Sima kézmozdulat. Egyesek számára a sima, lendületes másodpercmutató mozgás esztétikusabb, mint a kvarcórák „tik-tak-tik-tik” mozgása. Ha ez fontos Önnek, válasszon mechanikus órát.
  • Jelleg. Lélegzetelállító az a mérnöki munka, ami egy mechanikus órában rejlik. Az óraházban apró fogaskerekek és rugók dolgoznak együtt, hogy megadják az időt. Persze, általában senki sem látja, de ez is része a varázsának; az órásmester órákat töltött azzal, hogy tökéletesítse a szem elől elrejtett mechanizmust. Ha értékeli a kézműves munkát, akkor fontolja meg, hogy egy mechanikus szerkezetű órával bővíti gyűjteményét.
  • Tapintható. Egyesek számára a mechanikus órák egyik vonzereje az, hogy a tulajdonosnak kézzel kell felhúznia, hogy működőképes maradjon. Van valami a nap végén az óra felhúzásának rituáléjában, ami jobban összeköt az idővel. Van valami abban is, hogy rendszeresen gondozni kell az egyik tulajdonunkat, hogy az „életben” maradjon és ketyegjen.

A mechanikus órák hátrányai:

  • Rendszeres felhúzást igényel. Míg a legtöbb mechanikus óra főhúzója két napig bírja felhúzás nélkül, ajánlott naponta egyszer felhúzni. Mint fentebb említettük, egyesek örömüket lelik ebben, mások viszont nyűgnek találják.
  • Érzékeny a környezetre. Mivel a mechanikus órák bonyolult rugók és fogaskerekek sokaságának köszönhetően tartják az időt, a szerkezetük nagyon érzékeny lehet a környezetre. A nedvesség, a por, az ütések és a mágnesek a mechanikus órák apokalipszisének négy lovasa. Szerencsére a legtöbb modern fajtát úgy tervezték, hogy ellenálljon ezeknek az elemeknek, de azért még mindig óvatosnak kell lenni. Ha olyan környezetben dolgozik, ahol gyakran érintkezik nedvességgel, szennyeződéssel, mágnesekkel és/vagy nagy ütésekkel (például kalapálás vagy fahasogatás), akkor a mindennapi viselethez válasszon kvarcórát, a mechanikus órát pedig tartogassa elegánsabb alkalmakra.
  • Nem olyan pontos. Míg egy jól megmunkált mechanikus óra 99,999%-os pontossággal (ami körülbelül +/- 1 másodpercet jelent naponta) tudja tartani az időt, a korral és a használattal ez a pontosság csökkenni kezd. A mechanikus órát 5-10 évente el kell vinnie egy ékszerészhez egy tuningolásra, hogy megőrizze a pontosságát. Ráadásul nem minden mechanikus óra egyforma; egyesek pontosabbak, mint mások. Végül, mint fentebb említettük, a környezeti tényezők ronthatják a mechanikus órák pontosságát. Ha a szigorúan pontos időmérés a legfontosabb, akkor érdemes kvarcórát választania.
  • Drága. Az a sok kézműves munka és precíziós mérnöki munka, ami egy mechanikus órában rejlik, többe kerül. Bár vannak jó mechanikus órák 500 dollár alatti árkategóriában, a legtöbb ennél többe kerül – gyakran jóval többe.

Automata

Az automata órák nagyjából olyanok, mint a mechanikusak – főhajtás hajtja őket, és bonyolult fogaskerekek segítségével mozgatják az óra mutatóit -, de nem kell a felhasználónak kézzel felhúznia az órát, hogy az folyamatosan ketyegjen. Ehelyett a nap folyamán végzett mozgása felhúzza a főhúrt, miközben viseli az órát. Innen ered az „automata szerkezet” elnevezés. Ezeket az órákat „önfelhúzós” óráknak is nevezik.

Hogyan működik egy automata szerkezetű óra önfelhúzással? Nos, az óra belsejében van egy kis súly, az úgynevezett „rotor”, amely a csukló mozgásával együtt mozog a nap folyamán. Ez kapcsolódik a főorsóhoz, és mozgása közben felhúzza a főorsót. Az automata órák egy csúszókuplunggal is rendelkeznek, amely megakadályozza, hogy az óra viselés közben túlhúzza magát.

Ha nem viseli az automata óráját, akkor azt egy óraszerelőbe. Ez egy kis eszköz, amely körkörös mozgást végez az óra tárolása közben, így az óra felhúzva marad. Ez különösen fontos, ha az órája olyan funkciókkal rendelkezik, mint a naptár vagy a dátum kijelző. Tegyük fel például, hogy az automata órádon van naptár, de úgy döntesz, hogy néhány napig nem viseled. Ha nem tárolja felhúzóban, az áram lemerül, és a kijelzőn megreked az az időpont és dátum, amikor az óra abbahagyta a ketyegést. Amikor úgy dönt, hogy újra viselni szeretné az órát, mindkettőt vissza kell állítania.

Az automata órák előnyei

  • Nincs szükség elemre.
  • Nem kell kézzel felhúzni. Ha zavarja, hogy kézzel kell felhúzni egy mechanikus órát, de mégis szeretné a mechanikus óra kifinomultságát, az automata óra szép kompromisszum.
  • Sima járás. A kézzel felhúzott mechanikus órákhoz hasonlóan az automata órák is szép, sima kézmozdulattal rendelkeznek.
  • Jelleg. Ugyanannyi mérnöki és kézműves munka van egy automata órában, mint egy mechanikus órában.

Az automata órák hátrányai

  • Érzékeny a környezetre. Ugyanazok a környezeti tényezők, amelyek egy mechanikus órát is meghiúsíthatnak, egy automata órát is elronthatnak.
  • Használaton kívül óratekercselőben kell tárolni. Míg egy automata órát nem kell felhúzni, ha rendszeresen viseli, ha nem, akkor óraszerelőben kell tárolni. A felhúzók viszonylag olcsók, és nem foglalnak túl sok helyet a polcon, de ez egy plusz dolog, amit meg kell vásárolnia ahhoz, hogy automata órája legyen.
  • Kevésbé pontos. Egy jól megmunkált automata óra ugyanolyan pontos lehet, mint egy jól megmunkált mechanikus óra, de idővel veszít a pontosságából, és szükség van a hangolásra.
  • Drága. Ugyanaz a kérdés, mint a mechanikus óráknál. A kézművesség és a mérnöki munka nem olcsó!

AKCIÓ – Tommy Hilfiger férfi karóra

Kvarc

Ha olyan vagy, mint a legtöbb átlagember, akkor a csuklódon most valószínűleg kvarcóra van. Ennek oka van. A kvarcórák hihetetlenül pontosak és nagyon megfizethetőek.

Ahelyett, hogy egy felhúzott főhajtómű hajtaná őket, a kvarcművek egy kis elemről származó elektromosságot használnak. Az akkumulátor az áramot egy kis kvarckristályon keresztül küldi, ami a kristályt másodpercenként 32 768-szor rezgésre készteti. A rezgéseket egy áramkör méri, amely a rezgést impulzussá alakítja, amely mozgatja az óra másodpercmutatóját. Mivel a kvarcórák elektromos impulzusokat használnak a másodpercmutató mozgatására, jellegzetes „tik-tak-tik-tik” mozgással rendelkeznek. Nem olyan egyenletes, mint egy mechanikus vagy automata óra.

Mivel a kvarcművek elektromos áramra és kevesebb mozgó alkatrészre támaszkodnak, sokkal pontosabbak és sokkal jobban bírják a verést, mint a mechanikus vagy automata órák. Ez az oka annak, hogy a legtöbb „sport” és „terepi” óra kvarcművet használ.

A kvarcművek ráadásul piszkosul olcsók. 4 dollárért olyan órát kaphatsz, amely úgy tartja az időt, mint egy bajnok. Persze, ha valami kicsit több pánikot akarsz, többet kell költened.

A kvarcórák előnyei:

  • Pontos idő. A kvarc messze a legpontosabb az összes szerkezet közül. Soha nem veszít vagy ad hozzá másodperceket a nap folyamán.
  • Kevesebb karbantartás. Az akkumulátor évente vagy évente történő cseréjén kívül kevés karbantartást kell elvégeznie egy kvarcmozgatós órán.
  • Tartós. Mivel kevés mozgó alkatrészük van, a kvarcórák „elviselik a nyalást és tovább ketyegnek”. Nem olyan érzékeny az óra apokalipszis négy lovasára. Ha olyan munkát végez, amely sok durva és piszkos munkát igényel, érdemes megfontolni egy kvarcműves órát a mindennapi viselethez.
  • Megfizethető. Már néhány dollárért is kaphatsz kvarcórákat. Bár a szebbek több száz dollárba is kerülhetnek, szinte mindig olcsóbbak, mint a mechanikus és automata fajták.

A kvarcórák hátrányai:

  • Nincs sima mozgás. A kvarcórák másodpercmutatójának lépcsőzetes mozgása nem olyan sima, mint a mechanikus vagy automata óráké.
  • Kevésbé romantikus. A kvarcórák legnagyobb hátránya, hogy hiányzik belőlük a mechanikus órák varázsa, karaktere és romantikája, mivel hiányzik belőlük a történelem, a technikai kézművesség és a mérnöki munka, amellyel az ilyen időmérők rendelkeznek.

Óra komplikációk

Az egyszerű karóra megmondja az időt.

De sok karóra rendelkezik olyan funkciókkal, amelyek a dátumot vagy akár a holdfázist is megjelenítik. Ezeket a kis extrákat a karórákon „komplikációknak” nevezik.

A naptárakon vagy holdfázisokon kívül a komplikációk közé tartoznak még az ébresztők, a járástartalék-jelzők és az ismétlők (egy olyan funkció, amely egy gombnyomással az órát és a perceket harangozza az órán).

Aztán ott van a kronográf.

A kronográf egy különálló és független időmérő rendszer, amely stopperóraként szolgál. A legtöbb kronográf három kis számlapból (más néven alszámlapokból) áll az óra fő számlapján belül. Az óra tokjának oldalán általában két gomb található: a felső gomb elindítja/leállítja a kronográfot, míg az alsó gomb visszaállítja azt.

Egyes órákon a kronográf tachiméterrel párosul – ez egy, az óra peremére feliratozott skála. A kronográf és a tachiméter együttes használata lehetővé teszi a felhasználó számára, hogy mindenféle dolgot kiszámítson, például a sebességet, a megtett távolságot vagy az üzemanyag-fogyasztást (vezetés vagy repülés esetén).

(A kronográfok és a tachiméterek nagyon királyak, és tervezem, hogy a későbbiekben egy egész cikket szentelek a használatuknak. Maradjatok velünk.)

Az, hogy hány és milyen komplikációkat szeretne egy órában, preferencia kérdése. Dressier órák általában karcsú, és egy (általában a dátum), hogy nincs. A sportosabb és alkalmi órák gyakran több komplikációt tartalmaznak.

Férfi órák stílusdossziéi

Bár rengeteg funkcionális férfi karóra létezik a gumiból készült sportóráktól kezdve, amelyeket 5 km futás közben viselhetsz, egészen a taktikai digitális órákig, amelyek egy csomó varázslatos funkcióval rendelkeznek, mi most olyan karórákra fogunk koncentrálni, amelyeket egy öltözék feldobásához viselhetsz. Persze, a funkcionális órák célt szolgálnak egy férfi életében, de nem mutatnak olyan jól egy öltönyhöz vagy az irodában.

Amikor a stílusos férfi karórák, alapvetően öt típus létezik: ruha, terep, búvár, pilóta és verseny. Mindegyikről összeállítottunk egy-egy dossziét.

Öltözködési óra

2 féle Dress Watch illusztráció.

Történelem/Pedigree/Perszonalitás: A 20. század elején született a jómódú úriemberek számára, akik a zsebük helyett a csuklójukon akarták viselni az órájukat. Az öltözködési óra az egyszerűségről és a kifinomultságról szól; inkább elegáns, mint terhes. Nem hivalkodó, és finom módon hívja fel magára a figyelmet – az előkelőségével és azzal, ahogyan kiegészíti az öltözékét.

Jellemzők:

  • Méret:: Tipikusan vékony (hogy könnyen ki- és becsússzon az ing mandzsettájából).
  • tok: Lehet kör, téglalap vagy négyzet alakú. A csúcskategóriás változatok jellemzően nemesfémből, például aranyból vagy ezüstből készülnek.
  • Face: A számlapon egyszerű óraindexek (a számok, vagy a számok szimbólumai az óralapon), mint például a szablya stílusú indexek (azok a kis vonalak), római számok vagy kis arab számok.
  • Szalag: A szíj: Mindig bőr. Bár egyes cégek bőr- és fémszíjat is kínálnak az öltözködési óráikhoz, a bőr a klasszikus megoldás.
  • Komplikációk: Kevés vagy semmi. Legfeljebb dátum és/vagy holdkijelzés.

Mikor kell viselni: Ahogy a neve is jelzi, az elegánsabb, formálisabb alkalmakra, például üzleti öltönyhöz vagy szmokinghoz viselhetünk karórát (bár vita van arról, hogy egyáltalán kell-e karórát viselnünk fekete nyakkendőhöz). De viselhetsz elegáns karórát mindenhez, egészen a következőkig sharp alkalmi. Nem fog jól párosulni pólóval és farmerrel.

Példák:

Field Watch

Történelem/Pedigree/Perszonalitás: A tábori óra az első világháborús „lövészárok óra” leszármazottja, amelyet olyan tisztek számára terveztek, akiknek koordinálniuk kellett a támadásokat, éjszaka is meg kellett mondaniuk az időt, és olyan karórát kellett viselniük, amely ellenállt a harc megpróbáltatásainak, miközben még mindig jól nézett ki. A tábori órák továbbra is katonai hangulatot árasztanak, és egyszerre masszívak, funkcionálisak és stílusosak.

Aláírás jellemzői:

  • Méret:: Small to medium. A nagy órák csak útban lennének, miközben a háborús lövészárkokban vagy az üzleti életben csatázol.
  • Face: Funkcionális, könnyen leolvasható numerikus indexek – jellemzően fehér számlap és fekete számozás, vagy fekete számlap fehér számozással. A terepi órák mutatói gyakran világítanak, hogy éjszaka is ellenőrizhető legyen az idő.
  • tok: Általában rozsdamentes acélból vagy néha titánból (végül is masszívnak kell lenniük!). A terepi órák néha tartalmaznak egy „hacking seconds” nevű funkciót, ahol a korona kihúzásával megállítható a másodpercmutató; ez megkönnyíti az óra referenciajelre való beállítását, vagy egy másik órával való szinkronizálását.
  • Band: Bőr vagy vászon szíj. A fém túl nehéz, és könnyen megkarcolódna a rendszeres, durva használat során, amire egy terepi órát terveztek.
  • Komplikációk: Jellemzően nincs, vagy csak dátum.

AKCIÓ – Tommy Hilfiger férfi karóra

Mikor kell viselni: A terepi órák meglehetősen sokoldalúak, és mindenféle kalandban, valamint mindennapi alkalmi viselethez vagy akár üzleti alkalmi viselethez is hordhatók. Tehát a farmertől és a pólótól kezdve a sportkabátig és a khakiszoknyáig mindent. A férfiak, különösen a fiatalabbak számára, akik nem gyakran öltöznek öltönybe, valószínűleg egy terepóra a legjobb választás; egyszerű, robusztus stílusa talán a legjobban illik a személyiségéhez és az életstílusához.

Példák:

Búváróra

Történelem/Pedigree/Perszonalitás: A terepóra mellett a búváróra valószínűleg az egyik leggyakoribb óratípus, amelyet a férfiak sportolás közben viselnek. És ezt valószínűleg James Bondnak köszönhetjük. Amióta Dr. Noa 007-es valamilyen búvárórát visel. A korai Bond-filmekben ez egy Rolex Submariner volt (ezért nevezik a búvárórát néha „submariner”-nek); aztán Pierce Brosnan az Omega búvárórát tette Bond kedvenc időmérőjévé.

Ahogy a neve is sugallja, a búvárórát olyan egyének számára tervezték, akik sok időt töltenek vízben vagy víz közelében. Elsődleges értékesítési szempontjuk, hogy vízállóak. A búváróra első iterációja valószínűleg a Rolex Oyster volt, amelyet az 1930-as években mutattak be. Hermetikusan zárt tokjával ez volt az egyik első vízálló óra a piacon.

Az 1950-es években René-Paul Jeanneret, a Rolex igazgatótanácsának tagja olyan órát akart, amely hasznos lehet, amikor búvárkodni megy (ezt a hobbiját aktívan űzte), de mégis jól néz ki, mint egy mindennapi időmérő darab. Megszületett a Rolex Submariner, és ezzel mindenhol megteremtette a búvárórák mércéjét. A legtöbb ma forgalomban lévő búváróra a Submarinerből meríti a formatervezési mintákat.

Jellemzők: A búváróra elsősorban vízálló. A búvárórák szabványa az, hogy legalább 100 méterig vízállóak legyenek, bár egyesek még ennél is alacsonyabb mélységben ketyegnek.

Mivel vízben való viselésre tervezték, a búvárórák tokja és szíja egyaránt korrózióálló fémekből, például rozsdamentes acélból vagy titánból készül. (Természetesen látni fogsz gumiból és szilikonból készült búvárórákat is. Ezek csak nem néznek ki olyan ízlésesen).

  • Méret: Közepes.
  • Face: Jellemzően vastag, könnyen olvasható arab számozás, bár a 12 órás számokat gyakran hash-jelekkel helyettesítik, a másodpercek 15 másodperces lépésekben jelennek meg. Az óra számlapjának mély víz alatti védelme érdekében zafír vagy edzett ásványi üveget használnak.
  • tok: A búváróra meghatározó jellemzője a tokba épített egyirányú lünetta – csak az óramutató járásával ellentétes irányban forog. A forgó lünetta lehetővé teszi, hogy a búvár egy pillantással az órájára tudja, mennyi időt töltött a víz alatt. A következőképpen működik: amikor a búvár belép a vízbe, elforgatja a lünettát, hogy a „0” egy vonalba kerüljön a percmutatóval. Ezután a percmutató a lünettán lévő jelölésre mutat, amely megmutatja, hogy mennyi ideje van a vízben.
  • Band: Fém, és általában hosszabb, mint más órák szíjai, mivel eredetileg úgy tervezték, hogy a terjedelmes búvárfelszereléshez illeszkedjen.
  • Komplikációk: Jellemzően csak a dátum.

Mikor kell viselni: Bár a búvárórát víz alatti használatra tervezték, teljesen fémből készült háza és szíja, valamint ikonikus öröksége alkalmassá teszi sokoldalú mindennapi viseletre is. Sportruházathoz, alkalmi ruházathoz, üzleti alkalmi ruházathoz és üzleti formális ruházathoz is felveheti. Ha pedig James Bondtól veszed a stílusjegyeket, akár szmokinggal is viselheted a búvárórát.

Példák:

Pilot Watch

Két pilótaóra illusztráció.

Történelem/Pedigree/Perszonalitás: A karórák a kezdetektől fogva a repülés részei. Valójában az egyik első, kifejezetten férfi karórát Louis Cartier egyik pilóta barátja számára készítették 1904-ben (az ikonikus Santos óra).

Az ezt követő évtizedekben az óragyártók továbbfejlesztették ezt az eredeti formatervet, hogy megkönnyítsék az időmérést a pilóták számára, akik a vadkék messzeségbe indulnak, leginkább a kronográf hozzáadásával. Az 1930-as években a svájci Breitling cég a Királyi Légierő repülőgépei számára készített fedélzeti kronográfokat, hogy a pilóták meg tudják határozni a sebességüket, a megtett távolságot és az üzemanyag-fogyasztást. Az 1940-es években úgy döntöttek, hogy a kronográfjukat karórára szerelik – létrehozták a Breitling kronográfját. Breitling Chronomat, valamint a jövőbeli repülős órák formája.

Aláírás jellemzői: Más férfi karóra stílusokkal ellentétben a pilótaórának nincs határozott, jellegzetes stílusa; a „pilótaóraként” forgalmazott időmérők jellemzői széles körben változhatnak. Ennek ellenére az alábbiakban felsoroljuk azokat a jellemzőket, amelyek a leginkább jellemzőek erre az óratípusra:

  • Méret:: Közepestől a nagy méretig.
  • Face: A sötét pilótafülkében is könnyen leolvasható pilótaórák túlméretezett számlapja tiszta, jól olvasható számokkal és világító mutatókkal rendelkezik. Hogy az idő leolvasása még könnyebb legyen, a számlap általában fekete színű, fehér számozással.
  • Band: Gyakran, de nem mindig bőrből készült. Az átlagosnál hosszabb, mivel a pántot eredetileg úgy tervezték, hogy a pilóták kabátjának mandzsettája köré illeszkedjen.
  • Komplikációk: Dátum és néha kronográf.

Mikor viselni: A pilótaórák mérete és lazább megjelenése miatt jól illenek a lazább öltözékekhez, de nem a fekete nyakkendőhöz és a hivatalos üzleti viselethez.

Példák:

Versenyzői (vagy vezetési) óra

Történelem/Pedigree/Perszonalitás: Az autóversenyzés és a karórák már az 1930-as évek óta összekapcsolódnak. Ez azért van, mert a versenyautózás a pontos időmérésre támaszkodik a verseny eredményének méréséhez. A Rolex volt az egyik első cég, amely kihasználta ezt a pontos időmérő iránti igényt, és már az 1930-as években felszerelte a legjobb versenyzőket a híres Oyster órájával.

De a TAG Heuer volt az, amely a versenyórák szabványát a kronográf és a tachiméter – a versenyzői órák két meghatározó jellemzője – hozzáadásával megteremtette. Az első TAG Heuer kronográfok az 1930-as és 1940-es években készültek a Luftwaffe pilótái számára, de az 1950-es és 1960-as években már a versenyzők is viselték őket a sebesség és a távolság mérésére. A TAG Heuer megerősítette versenyzői jóhiszeműségét, amikor Steve McQueen színész az 1971-es Monaco 1133-at viselte az 1971-es filmben, Le Mans című filmben..

AKCIÓ – Tommy Hilfiger férfi karóra

Aláírás jellemzői:

  • Méret:: Közepestől a nagy méretig.
  • Face: Nagy számlap (hogy helyet biztosítson a kronográfnak), világos arab számokkal. Gyakran tartalmaz élénk, kontrasztos színeket.
  • tok: A tok jellemzően rozsdamentes acélból készül, és úgy tervezték, hogy ellenálljon az autóversenyzés viszontagságainak.
  • Band: Bőr vagy fém.
  • Komplikációk: Kronográf és néha a dátum.

Mikor kell viselni: A versenyórák általában feltűnőbbek, mint a búvár- vagy pilótaórák. Merész megjelenésük miatt inkább alkalmi, mint formális viselethez alkalmasak.

Példák:

A tökéletes óra kiválasztása az Ön kézméretéhez

Picking the Perfect Watch For Your Hand Size illusztráció.

Az egyik tényező, amit az óra kiválasztásakor figyelembe kell venni, hogy az óra mennyire arányos a csuklódhoz és a kezedhez. Ha túl nagy a csuklódhoz, akkor kilóg és rikítónak tűnik; ha túl kicsi, akkor úgy fog kinézni, mintha női órát viselnél.

Az általános szabály az, hogy ha a csuklód kerülete 6-7 hüvelyk, akkor olyan órát válassz, amelynek 38-42 mm széles a tok átmérője. Ha a csuklója nagyobb, mint 7 hüvelyk, akkor 44-46 mm széles tokkal mehet.

A legjobb módja annak, hogy kitaláld, hogy egy óra arányos-e a csuklódhoz és a kezedhez, ha felpróbálod és szemrevételezed. Kérdezze meg a barátok és a családtagok véleményét.

Az órák természetesen statement darabok. Szóval ha az óriási, rap-mogul órát szeretnéd, csak rajta. Csak értsd meg, hogy ezzel azt kommunikálod a világ felé, hogy a feltűnő fogyasztás fontos számodra.

Érdemes drága órákat venni?

Miután eldöntötte, hogy milyen típusú és stílusú órát szeretne, a következő lépésként el kell döntenie, hogy milyen árkategóriában keressen.

Amikor meglátja a Rolex Submariner 8000 dolláros árcéduláját, vagy azt, hogy egy TAG Heuer Carrera 4500 dollárért kapható, felteheti magának a kérdést: „Tényleg ennyit érnek ezek az órák, ha ugyanolyan jól mutatják az időt, mint az én 10 dolláros Casio-m?”.

Nos, erre a kérdésre bonyolult válaszolni, és némileg függ attól, hogy milyen luxusóráról beszélünk: tömegpiaci luxusórákról vagy luxus luxus órák.

A tömegpiaci luxusórákkal szemben megfogalmazott egyik kritika az, hogy a magas ár egyszerűen az ügyes marketing eredménye. A Rolex és a TAG Heuer nem a ritkaság miatt kérhet több ezer dollárt egy óráért (ezek a cégek évente százezres nagyságrendben gyártják ikonikus óráikat), hanem azért, mert megalkották a percepciót a közvéleményben az évtizedes reklámok révén, hogy az óráik ritkák és több ezer dollárt érnek. Ugyanez a kritika éri a gyémántgyártókat is. A gyémántok a valóságban bőségesen vannak. A gyémántgyártók évtizedekig tartó marketingjükkel tették őket keresett luxuscikké.

Bár igaz, hogy a tömeggyártású luxusórák magas ára részben a márkaépítésnek köszönhető, magában az órában is vannak olyan tényezők, amelyek miatt többet ér, mint a 200 dolláros áruházi órád. Kezdjük azzal, hogy ezek a luxusórák gyakran finom fémekből, például aranyból és ezüstből készülnek. Tekintettel az arany árára manapság, egy arany Rolex mindenféleképpen drága lesz. Az óra számlapjának borítására is jobb minőségű üveget vagy akár zafírt használnak.

Mi több, a technológia és a gondolat, amely egy tömeggyártott luxusóra tervezésébe került, általában sokkal jobb, mint az a technológia és gondolat, amely egy 200 dolláros áruházi óra elkészítésébe került. Röviden: jobban készülnek, jobban működnek és tovább tartanak.

Tehát a tömeggyártású luxusórák esetében a többi órához képest egyértelműen jobb órát kapunk a felépítés és a szerkezet tekintetében, de fizetünk a márkanévvel járó misztikumért, történetért és társadalmi cache-ért is. Ön dönti el, hogy ez fontos-e egy óra vásárlásakor.

Ez elvezet minket a luxus luxus órák. Ezek olyan órák, amelyek több tízezer, néha több százezer dollárba is kerülhetnek. Az olyan cégek, mint Audemars Piguet, Blancpain, és IWC léteznek ezen a területen. Ezek az órák azért tudnak ilyen árakat megszabni, mert valóban ritkák. Gyakran csak néhány száz vagy talán ezer darab készül egy adott órából. És ez nem valami mesterséges hiányosság. Ezeket az órákat gyakran aprólékosan kézzel (természetesen gépek segítségével) készítik a legfinomabb anyagokból. E cégek egyes óráinak elkészítése hónapokig vagy akár évekig is eltart. Tehát igen, az ilyen típusú luxusórák esetében határozottan azt kapod, amiért fizetsz: csúcskategóriás kézműves munkát.

A luxusórák tehát sokban hasonlítanak a luxusautókhoz. Ott van különbség egy csúcskategóriás jármű minőségében, felszereltségében és műszaki jellemzőiben, de a márkáért, a státuszszimbólumért is fizetsz. Vannak, akiket mindkét okból vonzanak a luxusautók és a luxusórák, és úgy érzik, hogy a birtoklásukból származó élvezet igazolja a borsos árcédulát.

Más emberek számára a luxusautó vagy -óra vásárlása soha nem jut eszükbe. Nem az ő árkategóriájukban van, és még ha lenne is, van más, amire elkölthetnék azt a pénzt, és a luxusórák sértik a republikánus erényérzéküket – a takarékosság és a szerénység iránti elkötelezettségüket (bevallottan én is ebbe a táborba tartozom).

Ettől függetlenül a „takarékosság” persze teljesen relatív tulajdonság, ami a személyes jövedelemtől függ (Jefferson és Washington végül is nem vályogkunyhókban élt és nem zsákvászonzsákban járkált). Ha egy milliárdos egy 10 000 dolláros órát akar venni, attól még nem lesz takarékoskodó; ez neki csak egy csepp a tengerben.

Mi, átlagemberek, fektessünk be a legjobb minőségű órába, ami illik hozzánk. a igényeit, vágyait és költségvetését. Rengeteg szép kinézetű óra van, amelyek nem kerülnek egy kar és egy láb. Az én saját go-to órám a Spirit of St. Louis (egy pilótaóra), amely elfogadható 225 dollárba kerül, és még mindig sok bókot kapok érte. Ha valami olyat szeretne, ami kicsit kívül esik a jelenlegi költségvetésén, kérjen ajándékba egy szép órát; az időmérők nagyszerű születésnapi, karácsonyi és érettségi ajándékok.

 

ferfi karorak

Gyakran feltett kérdések

Mire figyeljünk a férfi karóra választásakor?

A férfi karóra kiválasztásakor fontos szempontok a következők:

  • Méret: Ügyeljünk arra, hogy a karóra megfelelően illjen a csuklónkra.
  • Stílus: Válasszunk olyan karórát, amely harmonizál az öltözetünkkel és személyes stílusunkkal.
  • Anyag: Gondoljuk át, hogy milyen anyagú karóra illik leginkább hozzánk és a mindennapi tevékenységünkhöz.
  • Kijelző: Döntsük el, hogy digitális vagy analóg kijelzős karórát szeretnénk.
  • Extra funkciók: Ha olyan funkciókkal is rendelkező karórát szeretnénk, mint például stopper, dátumkijelzés vagy órák mérésére alkalmas, azokat is vegyük figyelembe.

Hogyan tisztítsuk és karbantsuk a férfi karórát?

A férfi karóra tisztítása és karbantartása érdekében az alábbiakat tehetjük:

  1. Használjunk puha, nedves ruhát az óra külső felületének törléséhez.
  2. Kerüljük a vegyszereket, erős tisztítószereket és a vízzel való hosszabb érintkezést.
  3. Óvatosan tisztítsuk meg az óraszíjat, és figyeljünk arra, hogy ne sértsük meg vagy húzzuk el a szíjat.
  4. Ha vízálló órával rendelkezünk, akkor is érdemes elkerülni a hosszabb vízbe merülést, különösen meleg vagy sós vízben.

 

AKCIÓ – Tommy Hilfiger férfi karóra

Köszönöm, hogy idáig elolvasta. Remélem, hogy legalább kicsit tetszett a cikk, és elolvas néhány másik cikket is a weboldalunkon.

cikkek