Ketogén diéta RCT kutatási áttekintés

Tartalom




Ketogén diéta RCT kutatási áttekintés

Ketogén diéta RCT kutatási áttekintés

A ketogén diéta randomizált kontrollált vizsgálatokkal (RCT) történő kutatási áttekintése során az egyéneknek a ketogén diéta hatásait vizsgálják a kontrollcsoportokhoz képest.


VIZSGÁLJA ÁT A LEGJOBB FEHÉRJE DIÉTÁKAT

1 | BEVEZETÉS

Ca lassical ketogén diétákat a szénhidrátok napi 50 gramm alá csökkentése jellemzi, és egy rokona a fehérje és a zsír arányának növekedése. Az elmúlt évszázadban felhalmozott tudás a klasszikus ketogén diéták metabolikus hatásairól az epilepszia kezelésére szolgáló éhezési diéták jobb alternatívájának igényével kezdődött. Az utóbbi években azonban egyre több bizonyíték utal arra, hogy a ketogén diétának más betegségekben is terápiás szerepe van. E tanulmányok pozitív eredményei bizonyítják ennek az iránynak a fontosságát a kutatásban, mivel a ketogén diétás beavatkozás segíthet csökkenteni a gyógyszeres kezelésektől való függőséget, vagy olyan kiegészítő kezeléseket biztosíthat, amelyeknek pozitív gazdasági és társadalmi vonatkozásai is vannak.

Miközben a táplálkozásnak az egészségi állapotra és a betegségek megelőzésére gyakorolt ​​​​hatására vonatkozó adatok mennyisége gyűl, egyre nagyobb szükség van a tűk mozgatására azáltal, hogy javítani kell az információk elérhetőségét mind a klinikai értelemben, mind a felelősök számára. a ketogén diétás táplálkozással kapcsolatos információk terjesztésére. Mint ilyen, ebben a ketogén diétával kapcsolatos kutatási áttekintésben megvizsgáljuk a 32 rendelkezésre álló randomizált, kontrollált vizsgálatot, amelyek a ketogén diétát és azok eredményeit, valamint a ketogén diéta lehetséges klinikai hasznát más betegségekben, valamint a lehetséges káros hatásokat vizsgálják.

MI A KETOSIS

Az inzulin hormon aktiválja a kulcsfontosságú enzimeket az anyagcsere folyamatokban, amelyek a szénhidrátokból származó energiát tárolják. Ha a táplálékkal bevitt szénhidrátok hiánya vagy hiánya következik be, az inzulinszint ezt követő csökkenése a lipogenezis (a zsír metabolikus képződése) és a zsírfelhalmozódás csökkenéséhez vezet. Néhány napos drasztikusan csökkentett szénhidrátfogyasztás után (50 gramm/nap alatt) a glükóztartalékok elégtelenné válnak a zsírok oxidációjához, ezért nem tudják ellátni glükózzal a központi idegrendszert. A központi idegrendszer azonban nem tudja felhasználni a zsírt energiára, és 3-4 nap szénhidrátfogyasztás nélkül a központi idegrendszer „kénytelen” alternatív energiaforrást keresni, ami a ketontestek, az acetoacetát fokozott termeléséhez vezet, β-hidroxi-vajsav és aceton a ketogenezis nevű folyamatban, amely főként a máj mitokondriális mátrixában fordul elő.

A ketogenezis időszakaiban történik hosszan tartó koplalás, 1-es típusú cukorbetegségben, valamint magas zsírtartalmú/alacsony szénhidráttartalmú diétát követő egyéneknél. A májban termelődő fő ketontest az acetoacetát, de az elsődleges keringő keton az β-hidroxi-butirát. Megfelelő szénhidrátbevitel mellett a szabad acetoecetsav mennyisége jellemzően alacsony, és gyorsan metabolizálódik a különböző szövetekben, például a váz- és szívizmokban. Azonban olyan körülmények között, amikor az acetoecetsav túltermelődik, az a másik két ketontestté alakul, ami ketontestek jelenlétéhez vezet a vérben és a vizeletben, amelyek a glükóz alternatív metabolikus szubsztrátjaként működnek, energiával látják el a központi idegrendszert.

KETOSIS VS. KETOACIDÓZIS

Fontos megjegyezni, hogy a ketózis egy teljesen más fiziológiai mechanizmus, mint a hasonló hangzású kóros megfelelője a ketoacidózisnak, amely az 1-es típusú cukorbetegségben szenvedő betegeknél figyelhető meg. A nagyon alacsony kalóriatartalmú vagy alacsony szénhidráttartalmú ketogén diéták során fellépő fiziológiás ketózisban a ketonkoncentráció eléri a 7/8 mmol/l maximális szintet, és nem emelkedik magasabbra, mert a központi idegrendszernek ezeket a molekulákat kell energiaként használnia glükóz helyett. Ezt követően a pH-érték nem változik. Azonban kontrollálatlan diabéteszes ketoacidózisban a ketonkoncentráció meghaladhatja a 20 mmol/l-t, miközben csökkenti a vér pH-ját, ami nagyon veszélyes lehet.

A KETOGÉN DIÉTA TÖRTÉNETE

A bibliai időkben és Hippokratész, a görög „gyógyászat atyja” idejében, a böjtöt az epilepszia kezelésére használták, de évezredekig kevéssé ismerték. A böjt mechanizmusainak megértése előtt az orvosok az éhezést is alkalmazták klinikailag az epilepszia kezelésére. Az alábbiakban röviden bemutatjuk, hogyan bontakozott ki az 1920-as években az epilepszia kezelésére szolgáló táplálékmegvonás a ketogén diéta epilepszia kezelésére, ahogyan azt ma ismerjük.

Dr. Guelpa és Dr. Marie: francia orvosok, akik 1911-ben elkészítették az első tudományos jelentést a böjtölés értékéről epilepsziában. Marie és Guelpa egy ciklikus böjtölési rendet írt le, amely négy nap böjtből és tisztításból állt, majd négy napos korlátozott vegetáriánus étrendet követett. [1].

Bernarr Macfadden: Fizikai erőnlét guru/kultusz akik azt hitték, hogy testmozgással és koplalással minden betegség gyógyítható. Ide tartozott az asztma, cukorbetegség, prosztatarák, impotencia, bénulás, máj- és vesebetegség, valamint epilepszia [3].

Dr. Hugh W. Conklin: Egy amerikai osteopata orvos és Macfadden asszisztense, aki Macfadden hiedelmeit és böjtölési módszereit alkalmazta epilepsziás betegei kezelésére. Lenyűgöző és pozitív eredményei felkeltették más úttörők figyelmét [4, 5].

H. Rawle Geyelin: Egy amerikai endokrinológus, aki elsőként számolt be a böjt használatáról a bromid és a fenobarbital-rezisztens epilepszia az Amerikai Orvosi Szövetség (AMA) szerint 1919-ben [6]. Geyelint leginkább az érdekelte, hogy felfedezzék azokat a mechanizmusokat, amelyek a böjtöt az epilepszia ilyen hatékony kezelésévé tették [7].

Dr. A. Goldbloom: Egy kanadai orvos (és Dr. Conklin szkeptikusa), aki böjtöléssel kezelte a betegeket, de észrevette, hogy amikor a koplalás véget ért, egyeseknél a rohamok visszatértek. Ezt írta: „Ebből az esetből úgy tűnik, hogy az éheztetés csak akkor hatásos, ha azt folytatják, és amíg a beteg ágyban marad, de nincs tartós tulajdonsága. [8]. „

HTH: Egy fiú, akinek volt grand mal koplalással kezelt rohamok, akiket kezdetben Dr. Geyelin mutatott be az AMA-konvenciónak. HTH-t 3-4 hétig „vízdiétára” helyezték, hogy kezeljék epilepsziás rohamait. A koplalás alatt rohamai megszűntek. A böjt befejezése után azonban rohamai visszatértek, ahogy Dr. Goldbloom javasolta. Az epilepsziás fiú és a világ többi részének szerencséjére HTH Dr. John Howland gyermekorvos unokaöccse volt, és egy nagyon gazdag Charles Howland fia. [910].

Dr. John Howland: a Johns Hopkins gyermekgyógyász professzora és a Harriet Lane rokkant gyermekek otthonának igazgatója. 1915-ben testvére, Charles Howland ötezer dollárt adományozott (ez ma több mint 120 000 dollárnak felel meg) az epilepszia kezelésében a böjtölés mechanizmusaival kapcsolatos kutatások támogatása fia, HTH kezelhetetlen rohamai miatt, amelyeket Dr. Conklin nem gyógyított meg éhezéssel [ 11, 12 ].

Dr. Stanley Cobb és WG Lennox: Dr. Stanley Cobb a neuropátia docense volt a Harvardon és orvos, aki a hallgatóságban volt Geyelin AMA-nak tartott előadásán. Őt és kollégáját, Lennoxot HTH és Dr. John Howland szülei bevonták, hogy tanulmányozzák tovább az epilepsziás éhezés mechanizmusait. [9]. Cobb és Lennox számos tanulmányt végzett a koplalással kapcsolatban, és számos jelentős eredményről számoltak be, megjegyezve, hogy a ketontestek szintje β-hidroxi-butirát, acetoacetát és aceton szintje emelkedik a perifériás vérben és a vizeletben [10].

RT Woodyatt: Diabetes Researcher 1921-ben, Cobb és Lennox tanulmányai körül, összefoglaló cikket írt a cukorbetegség diétás manipulációiról, amelyben kijelentette, hogy az aceton, az ecetsav és a béta-hidroxi-vajsav (BHB) az alanyokban koplalással vagy túl alacsony szénhidrát- és nagy mennyiségű zsírt tartalmazó étrend [13]

Dr. Wilder: A Mayo Clinic orvosa, aki eredetileg megalkotta a „ketogén diéta” kifejezést. [17] Woodyatt és Geyelin munkája alapján Wilder azt javasolta, hogy a böjt előnyei akkor érhetők el, ha ketontesteket más módon termeltek volna, például zsírban gazdag és szénhidrátszegény étrendet fogyasztva. [14].

Wilder volt az első, aki felvetette, hogy a ketogén diéta ugyanolyan hatékony lehet, mint a böjt, és hosszabb ideig fenntartható, hogy kompenzálja a hosszan tartó koplalás hátrányait. Javaslata után 1921-ben másnap kiadtak egy jelentést, amely leírja a Mayo Clinic három betegének rohamkezelésének sikerét, akik böjt helyett ketogén diétát alkalmaztak.

1924-ben a Mayo Clinic elkezdte kezelni az epilepsziás felnőtteket a forradalmi „ketogén diétával”. [1517].

3 | TERMINOLÓGIA

KD – Klasszikus ketogén diéta

ŐRÜLT – Módosított Atkins-diéta

MCT – Közepes láncú trigliceridek

MCTD – Közepes láncú triglicerid diéta

LDL – Alacsony sűrűségű lipoprotein

HDL – Nagy sűrűségű lipoprotein

RCT– Véletlenszerű, kontrollált kísérletek

CICO– Kalória-be-kalória-kivétel elmélet

PUFA– Többszörösen telítetlen zsírsavak

DHA– Dokozahexaénsav

4 | KETOGENIKUS DIÉTA RANDOMIZÁLT IRÁNYÍTOTT PRÓBÁK (RCT)

Míg egyes tanulmányok összefüggéseket fedezhetnek fel a beavatkozás és az eredmény között, nehéz lehet kizárni annak lehetőségét, hogy az összefüggést egy másik ismeretlen tényező okozta. A randomizált kontrollált kísérletekben (RCT) előforduló véletlenszerű besorolás azonban csökkenti a szisztematikus hibák lehetőségét, és ez a legszigorúbb módja annak meghatározására, hogy van-e ok-okozati kapcsolat a kezelés és az eredmény között, és hogy a konkrét, tervezett hatások milyen mértékben érvényesülnek. elérése alatt áll. Az RCT-k kvantitatív, összehasonlító, ellenőrzött kísérletek, amelyekben a kutatók egy csoportja két vagy több beavatkozást tanulmányoz egy sor résztvevőben, akiket véletlenszerűen osztanak be az egyes beavatkozási csoportokba, számos fontos jellemzővel, mint például:

• Véletlenszerű elosztás az intervenciós csoportokhoz.

• A vizsgálat befejezéséig sem a betegek, sem a vizsgálatvezetők nincsenek tisztában azzal, hogy melyik beteg melyik kezelésben részesült.

• Az intervenciós csoportokat a kísérleti kezelés kivételével azonosan kezeljük.

• A betegeket azon a csoporton belül elemzik, amelybe besorolták, függetlenül attól, hogy tapasztalták-e a kívánt eredményt vagy sem.

• Az eredmények elemzése a különböző csoportok közötti hatásméret becslésére összpontosít.

Míg számos publikált tanulmány vizsgálta a ketogén diétát, az RCT-k a legszigorúbb módszer annak meghatározására, hogy van-e ok-okozati kapcsolat a beavatkozás és az eredmény között. Emiatt ez a kutatási áttekintés az ilyen típusú tanulmányok eredményeire összpontosít.

II. TÍPUSÚ CUKRÉBÉSZ KETO RCT-k

2017-ben a CDC arról számolt be, hogy több mint 100 millió amerikainak, vagyis az Egyesült Államok lakosságának 1/3-ának volt cukorbetegsége vagy cukorbetegsége, és ez volt a vezető halálok 2015-ben. Világszerte a cukorbetegség több mint 422 millió embert érint, és a vakság, a veseelégtelenség, a szívbetegség és a szélütés vezető oka. Nyilvánvaló, hogy a cukorbetegség súlyos egészségügyi probléma, de gyakran kezelhető fizikai aktivitással, diétával és gyógyszeres kezeléssel [18]. Az áttekintett tanulmányok eredményei arra utalnak, hogy a ketogén diéta javíthatja a II-es típusú cukorbetegség tüneteit.

Tanulmány: „Egy online beavatkozás a nagyon alacsony szénhidráttartalmú ketogén diéta és az életmódjavaslatok összehasonlítására a tányéros diétával 2-es típusú cukorbetegségben szenvedő túlsúlyos egyéneknél: Randomizált, kontrollált vizsgálat.

Megállapítások: A II-es típusú cukorbetegségben szenvedők javították a glikémiás kontrollt, és jelentősen többet fogytak, miután randomizálták őket egy nagyon alacsony szénhidráttartalmú ketogén étrendre és életmódra. egy hagyományos alacsony zsírtartalmú cukorbetegség diétás programhoz képest [19].


Ketogén diéta RCT kutatási áttekintés

Mi a ketogén diéta?

A ketogén diéta egy alacsony szénhidráttartalmú, magas zsírtartalmú és mérsékelt fehérjetartalmú étrend, melyet eredetileg az epilepsziás betegek kezelésére fejlesztettek ki, de ma már sok más egészségügyi probléma esetén is alkalmazzák.

Mi az RCT kutatási áttekintés?

Az RCT (véletlenszerű kísérleti) kutatási áttekintés olyan tudományos módszer, mely során a kutatók véletlenszerűen osztják fel a résztvevőket kísérleti és kontrol csoportokra, majd összehasonlítják az eredményeket annak érdekében, hogy meghatározzák a kísérleti beavatkozás hatékonyságát.


VIZSGÁLJA ÁT A LEGJOBB FEHÉRJE DIÉTÁKAT

Nézze meg, hogyan működik a diéta:

Köszönöm, hogy idáig elolvasta. Remélem, hogy legalább kicsit tetszett a cikk, és elolvas néhány másik cikket is a weboldalunkon.

DIÉTA & FOGYÁS

Figyelem, kedvezmények a KetoMix termékekre és csomagokrabővebben